Aktualności

#aktualności #wywiad

 24.10.2018

Marcin Horzelski: Ciężko odrabiać straty

Przedstawiamy krótką rozmowę z defensorem Zagłębia Sosnowiec Marcinem Horzelskim. Z zawodnikiem rozmawiamy o ostatnim pojedynku z KH Energą Toruń oraz jego występie w lidze mistrzów.

Czym w niedzielę zaskoczyła was drużyna z Torunia?

 

Marcin Horzelski: Niestety przegraliśmy pierwszą tercję aż 0:3 ale to nie odzwierciedliło naszej gry. Do czternastej minuty mieliśmy przewagę na lodzie, a w statystykach strzałów prowadziliśmy aż 8:1. Mimo tego nie potrafiliśmy skierować krążka do siatki. Później staraliśmy się grać z kontry jednak to nie przyniosło nam ostatecznie żadnego punktu.

 

Z czego wynika fakt, że ponownie szybko tracimy trzy bramki?

 

Bardzo ciężko gra się, gdy musimy odrabiać straty, a w tym meczu ta przewaga była zbyt duża. Być może wpływa na to chwilowy brak koncentracji lub chwilowe nie przypilnowanie pozycji. To powoduje, że rywal ma dobre okazje, a w niedzielnym meczu Toruń to wykorzystał

 

Zmieniając temat. Jak wspominasz grę w lidze mistrzów z GKS Tychy?

 

To było naprawdę coś fajnego w mojej karierze. Grają tam drużyny z najwyższej półki europejskiego hokeja  Jest to wysoki poziom rozgrywek i myślę, że to jest do bardzo dobre dla polskiego hokeja.

 

Niebawem Zagłębie czeka prawdziwy  maraton hokejowy. Można podzielić te spotkania na łatwiejsze i trudniejsze?

 

Nie ma łatwych spotkań w ekstralidze. Z każdym można zarówno przegrać jak i wygrać. Mamy dobry klimat i super atmosferę w szatni. Drużyna do młodzi zawodnicy, których wspierają doświadczeni hokeiści. W każdym meczu musimy walczyć o trzy punkty.