Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 27.10.2018

Vladimir Luka: Zasłużyliśmy na trzy punkty

Vladimir Luka we wczorajszym meczu z MH Automatyką Gdańsk trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. Czech jest obecnie trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem w PHL.

Napastnik był wczoraj wyróżniającym się zawodnikiem na lodzie.

- Można powiedzieć, że w końcu się udało. Cieszę się bo we wcześniejszych meczach próbowałem, próbowałem, a te bramki nie chciały wpadać. W meczu z Gdańskiem mogłem strzelić więcej ale nie udało się na przykład wykorzystać tej akcji jeden na jeden - podsumował swój występ Vladimir Luka.

Sosnowiczanie do Gdańska wyjechali już w czwartek, by na spokojnie przygotować się do tego meczu.

- Super, że wywieźliśmy z Gdańska trzy punkty. Po to są właśnie te wyjazdy dzień wcześniej, żeby dobrze i na spokojnie przygotować się do meczu. Spotkanie było wyrównane, jednak śmiało mogę powiedzieć, że zasłużyliśmy na te trzy punkty -  dodał Luka.

W piątkowym meczu Zagłębie skutecznie potrafiło wykorzystać poszczególne błędy rywala.

- Myślę, że mieliśmy siły na całe spotkanie. Początkowo zaczęliśmy grać na cztery piątki, a dograliśmy ten mecz grając na trzy więc wytrzymaliśmy trudy tego spotkania. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu. Ważne byśmy grali całą drużyną -  opisał spotkanie czeski napastnik.

Zawodnik wraz z Tomášem Káňą tworzy obecnie najskuteczniejszy atak Zagłębia Sosnowiec.

- Widać, że dobrze rozumiemy się na lodzie. W ciągu ostatnich trzech lat oprócz trzech miesięcy ciągle gramy ze sobą w ataku. Zarówno w Trzyńcu we Frydku i Porubie graliśmy w tej samej piątce. Wiem gdzie on jest na lodzie i tak samo w drugą stronę - zakończył Luka.