Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 4.11.2018

Tomasz Kozłowski: Nie pozostajemy w miejscu

Z napastnikiem Zagłębie Sosnowiec rozmawiamy o poprzednich pojedynkach i kolejnych spotkaniach naszej drużyny.

Jak można podsumować piątkowy mecz z Unią?

 

Tomasz Kozłowski: Na pewno był to mecz walki. Można powiedzieć, że troszeczkę zrehabilitowaliśmy się za porażkę ze szkółką. Wielka szkoda bo była szansa na trzy punkty w tym pojedynku, później w dogrywce również nie potrafiliśmy wykorzystać naszej przewagi i ostatecznie straciliśmy bramkę, po której przegrywamy. Ja sam miałem kila sytuacji, lecz nie udało się skutecznie wykończyć tych akcji.

 

Spodziewaliście się tak trudnego spotkania?

 

Widać, że drużyna z Oświęcimia mówiąc potocznie się rozkręca. Do zespołu dołączyło tam kilku doświadczonych zawodników, co wspólnie z dobrym bramkarzem tworzy siłę drużyny. Oni zapewne będą wspinać się bo szczeblach tej ligowej tabeli. Mam nadzieję, że my również nie pozostaniemy w miejscu i będziemy w każdym spotkaniu szukać tych cennych punktów.

 

Macie w głowach jeszcze porażkę ze szkółką?

 

Musimy wyrzucić z głów tą porażkę ze szkołą i tylko dobrą grą w kolejnych meczach będziemy w stanie to naprawić. Po części nam się to udało w piątek. W niedziele czeka nas kolejny mecz w Jastrzębiu i na tym już się skupiamy. Wcześniejsze ligowe wyniki pokazały, że z każdym można przegrać i wygrać.  

 

Jak podchodzicie do tak napiętego grafiku spotkań?

 

Gramy hokejowy maraton jednak myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i to nie powinno robić większej różnicy. Przed nami ostatni mecz przed przerwą na reprezentację i później będziemy mieć prawie dwutygodniową przerwę od ligi. To powinno pozwolić nam się spokojnie przygotować do dalszej części sezonu.