Aktualności

#ekstraliga #Zaglebie #phl

 6.11.2018

"Movember" w naszym zespole

Listopad to miesiąc podczas którego na lodowiskach na całym świecie można zobaczyć hokeistów z sumiastymi wąsami pod nosem. W tym roku do akcji dołączyli również niektórzy hokeiści Zagłębia Sosnowiec.

Prym w akcji bezapelacyjnie należy do Kamila Charouska, który sumiastym wąsem przewodzi w naszym zespole i nie na jednym lodowisku został już dostrzeżony. Drugim "wąsaczem" jest przedstawiciel młodszego pokolenia Marcin Horzelski. Obaj niczym sarmaci z przeszłości wbrew pozorom biorą udział w szczytnej akcji.

Chodzi bowiem o przedsięwzięcie, które zapoczątkowano dziewiętnaście lat temu. Ideą akcji Movember ma być zwiększanie świadomości o problemach zdrowotnych mężczyzn, a konkretnie ma przyczynić się do wykrywania i zapobiegania zachorowań na raka prostaty. Ma również poruszyć problem tej niebezpiecznej choroby i sprawić, by ten wstydliwy temat był poruszany częściej w środowisku mężczyzn.

Poparciem dla tego przedsięwzięcia jest zapuszczenie wąsów w całym miesiącu listopadzie, co czynią sportowcy na całym świecie. Tych nazywa się ambasadorami - "Mo Bros".