Aktualności

#wywiad #ekstraliga

 8.09.2018

Damian Słaboń: Lepiej późno niż wcale

Damian Słaboń podczas piątkowego spotkania z Tauron KH GKS Katowice zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie 2018/2019. Dodatkowo był to jego pierwszy gol w seniorskich barwach Zagłębia.

Słaboń mimo, że jest wychowankiem naszego klubu nigdy wcześniej nie rozegrał spotkania w seniorskiej drużynie Zagłębia Sosnowiec. Napastnik punktował jedynie w młodzieżowych drużynach sosnowiczan.

 - Tak się akurat złożyło, że jestem wychowankiem Zagłębia Sosnowiec, a nigdy wcześniej nie miałem okazji zagrać w seniorskiej drużynie. Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. Cieszę się, że wróciłem i będę starał się swoim doświadczeniem wspomóc chłopaków. Mamy utalentowaną młodzież, która zdobywała medale mistrzostw Polski. Na pewno widać, że muszą jeszcze dostosować swoją grę do warunków ekstraligowych. Wszystko przyjdzie z czasem -  przekazał strzelec jedynego gola dla Zagłębia.

Mimo ambitnej walki przez całe piątkowe spotkanie to goście cieszyli się z końcowego rezultatu.

 - Jesteśmy beniaminkiem w tej lidze, mamy w zespole wielu młodych zawodników. W pierwszym meczu z GKS Katowice cały zespół dał z siebie wszystko. Widać było walkę i zaangażowanie. Na pewno nasz rywal ma silną drużynę, zdecydowanie silniejszą niż w ubiegłym roku. Dotrzymywaliśmy im kroku do pięćdziesiątej minuty, niestety mówiąc potocznie zeszło z nas powietrze i zaczęliśmy popełniać błędy, które wpłynęły na końcowy wynik - powiedział Damian Słaboń.

Kolejnym rywalem podopiecznych Marcina Kozłowskiego w niedzielne popołudnie będzie młodzieżowa kadra do lat 23. Początek niedzielnego pojedynku o godzinie 17:00.

 - Nie możemy lekceważyć żadnego rywala. Mimo, że są to młodzi zawodnicy to na pewno nie staną na lodzie. Walczą w każdym meczu i chcą się pokazać. Będziemy chcieli w niedzielny wieczór wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie - zakończył Słaboń.