Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 8.11.2018

Adam Jaskólski: Poprawić skuteczność

Trwa przerwa w rozgrywkach ligowych. O ostatnim pojedynku Zagłębia Sosnowiec rozmawiamy z napastnikiem Adamem Jaskólskim.

Jak podsumujesz ostatnie ligowe spotkanie?

Nie był to łatwy pojedynek. Jastrzębie to zdecydowanie mocniejsza drużyna, która plasuje się w czołówce ligowej tabeli. W tym meczu zawiodła przed wszystkim skuteczność. Przez to ten mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej.

Zabrakło szczęścia?

Żaden z moich strzałów specjalnie nie był jakiś groźny. Ondrej to bardzo dobry bramkarz, którym miałem przyjemność grać i wiem, że nie tak łatwo jest go pokonać. Szkoda, bo na wynik wpłynęły indywidualne błędy. Cały czas pracujemy, by było ich jak najmniej ale najwidoczniej musimy się spiąć w sobie jeszcze bardziej. Czasami jest również potrzebne szczęście, a w tym meczu nam go zabrakło.

Jak drużyna reaguje na kolejne pojawiające się kontuzje?

To niestety rządzi się swoimi prawami. Nie ma na to żadnego planu,wzoru czy wpływu, gdyż wynika to po prostu z gry w poszczególnych meczach. Wiadomo, że lepiej się gra mając cały skład ale musimy grać takim, jakim dysponujemy.

Odczuwacie trudy hokejowego maratonu?

Nie można powiedzieć, że nie czujemy tych spotkań w nogach bo tak nie jest. Zagraliśmy pięć spotkań w przeciągu siedmiu dni. Jesteśmy świetnie przygotowani do sezonu chociaż nie do końca to było widać w tych pojedynkach. Na pewno podziękowania kierujemy w stronę Łukasza Łojasa, który się do tego przyczynił byśmy mogli grać niemal dzień po dniu. Przed nami przerwa na turniej EIHC, po którym wrócimy do ligi.