Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 16.11.2018

Michał Działo: Zostawić lepsze wrażenie

Zagłębie Sosnowiec w przeciągu pięciu dni rozegra mini-maraton hokejowy. Po potyczce z GKS Tychy nasz zespół czekają pojedynki z Comarch Cracovią i Tatry-Ski Podhalem Nowy Targ. O ostatniej porażce i weekendowych meczach rozmawiamy z obrońcą Michałem Działo.

Czego zabrakło w środowym meczu z GKS Tychy?

Michał Działo: Skuteczności i dyscypliny. Tak naprawdę mieliśmy kilka swoich szans w tym meczu jednak zabrakło szczęścia lub precyzji. Dobrze zagraliśmy w drugiej tercji gdzie kilkukrotnie zagroziliśmy bramkarzowi. Niestety pierwsza i trzecia tercja w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Widać było tą różnicę na lodzie. GKS to mocny zespół i gdyby nie Rafał to ten wynik mógł być dwucyfrowy.

Zregenerowaliście już siły po wcześniejszym maratonie hokejowym?

Podczas przerwy na mecze Reprezentację mieliśmy czas by trochę odpocząć. Mieliśmy dwa dni przerwy od treningów. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu chociaż nie było tego za bardzo widać w Tychach. Na pewno lepiej być jest w rytmie meczowym niż odpoczywać i trenować.

Jakie prognozy przed weekendowymi meczami?

Każdy zespół może wygrać z każdym i to pokazuje ta liga. Gramy u siebie i mam nadzieję, że się postawimy Cracovii i zostawimy po sobie dużo lepsze wrażenie niż po środowym meczu. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma łatwych spotkań jednak musimy zacząć gromadzić kolejne punkty.