Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 21.11.2018

Lukas Znosko: Brakuje wykończenia

Zagłębie Sosnowiec w dwóch ostatnich spotkaniach nie potrafiło pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. O ostatnich pojedynkach i grze w polskiej drużynie opowiada napastnik Zagłębia Sosnowiec - Lukas Znosko.

- Nie można powiedzieć, że nie stwarzamy tych sytuacji. Mamy te okazje, lecz ten krążek nie chce wpaść do bramki. Stwarzamy akcje, lecz brakuje tego wykończenia. Na treningach staramy się niwelować te błędy i pracować nad lepszą skutecznością. Nie zganiałbym tego na brak szczęścia przekazał Lukas Znosko.

Zawodnik dołączył do drużyny w połowie października i ze względu na polskie pochodzenie nie jest traktowany jako obcokrajowiec.

- Bardzo dobrze czuję się tutaj w Sosnowcu. Dołączyłem do zespołu w trakcie sezonu i powoli wchodzę w ten rytm meczowy drużyny -  dodał Znosko.

Zapytany o różnice pomiędzy polskim i amerykańskim stylem gry przekazał.

- Widać, że polski hokej różni się od tego w Stanach Zjednoczonych. Na polskich taflach, które są większe ma się trochę więcej czasu, by rozegrać ten krążek. W Ameryce ta gra jest płynniejsza i szybsza. Tych akcji jest więcej w meczu. Sędziowanie jest podobne, lecz za oceanem myślę, że można zagrać trochę bardziej ciałem. Na pewno wpływa na to właśnie rozmiar tafli -  kontynuował napastnik.

W najbliższy weekend podopiecznych Marcina Kozłowskiego czekają dwa trudne pojedynki z  liderem ligi Tauron KH GKS Katowice i czwartą drużyną ligi TatrySki Podhalem Nowy Targ.

- Przede wszystkim musimy strzelić tą bramkę i przełamać się. Myślę, że to również wpłynie na naszą grę - zakończył zawodnik.