Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 26.11.2018

Damian Słaboń: Zalążek lepszej gry

Damian Słaboń w niedzielnym meczu przeciwko TatrySki Podhale Nowy Targ swoim celnym najazdem dał Zagłębiu Sosnowiec dodatkowy punkt po rzutach karnych.

- W zasadzie już od wyjazdowego meczu w Nowym Targu gdzie przegraliśmy 0:4 graliśmy już lepiej. Po tym blamażu z Cracovią padło parę mocnych słów, posiedzieliśmy trochę w szatni i to przyniosło zamierzony efekt. Właśnie w Nowym Targu był ten zalążek lepszej gry mimo, że tam nie strzeliliśmy żadnej bramki. Cieszymy się, że to przełamanie nastąpiło właśnie z silniejszą drużyną. Super, że udało się wygrać z zespołem z tzw. czuba gdyż wcześniej udawało nam się wygrywać z drużynami z dolnej części tabeli. Ta wygrana była nam potrzebna i mam nadzieje, że to pozwoli nam powoli piąć się w górę tabeli - powiedział Damian Słaboń.

Doświadczony napastnik we wczorajszym meczu dwukrotnie pokonał Przemysława Odrobnego

- Poprawiliśmy trochę naszą skuteczność, jednak przed nami jeszcze sporo pracy. Na treningach ćwiczymy i strzelamy, by właśnie to polepszyć. Naszym mankamentem jest to, że mimo wielu szans nie potrafimy ich skutecznie wykończyć. Cieszymy się z tych punktów, bo każdy z nich jest bardzo cenny - dodał Słaboń.

We wtorek drużyna Zagłębia rozegra wyjazdowy mecz w Krakowie.

- Nie podchodzę do tych spotkań z jakimś specjalnym sentymentem. Mam już tyle lat więc na spokojnie podchodzę do tych pojedynków. Wiadomo, że spędziłem tam kilka sezonów jednak jedziemy tam jak do kolejnego ligowego sprawdzianu. Postaramy się zagrać jak najlepiej i zrobimy wszystko, by punkty wróciły z nami do Sosnowca -  zakończył Słaboń.