#aktualności #ekstraliga #Zaglebie #phl

27.11.2018

Słaba skuteczność przyczyną porażki

Hokeistom Zagłębia nie udało się odegrać za wysoką porażkę w Sosnowcu. We wtorkowym spotkaniu z Cracovią głównie przez słabą skuteczność nasi zawodnicy przegrali 1:4.

Korespondencja z Krakowa.

Wtorkowe spotkanie dobrze rozpoczęli hokeiści Zagłębia, którzy już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Silny strzał Kamila Charouska z niebieskiej linii pewnie wyłapał jednak Michael Łuba. W odpowiedzi silnym strzałem popisał się Maciej Kruczek, lecz krążek odbił się od bocznej siatki bramki sosnowiczan. Cztery minuty później silnie zza linii bulika huknął Adam Jaskólski, którego strzał z problemami wybronił bramkarz gospodarzy. Dużo więcej szczęścia chwilę później miał Tomáš Káňa, który wrzucił krążek zza czerwonej linii, a ten wpadł pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Łubę. W połowie tercji do wyrównania mógł doprowadzić Mateusz Bepierszcz, lecz jego strzał do boku zdołał odbić Radziszewski. Dobitka z bliskiej odległości Karola Kisielewskiego również padła łupek sosnowieckiego bramkarza. "Radzik" czyste konto zachował do 17 minuty meczu, gdy w liczebnej przewadze pokonał go Stephan Csamango. Napastnik Cracovii dobił strzał kolegi z drużyny podczas liczebnej przewagi. W 19 minucie meczu na prowadzenie swoją drużynę mogli wyprowadzić jeszcze Kruczek i Michał Vachovec, lecz obie próby zdołał wybronić Radziszewski.

Początek drugiej tercji należał do przyjezdnych, jednak krążek po uderzeniu Filipa Stoklasy minął słupek bramki Łuby. W odpowiedzi Adam Domogała uderzył z przestrzeni między bulikami wprost w Radziszewskiego. Z każdą kolejną minutą meczu inicjatywę na lodzie przejmowali podopieczni Rudolfa Rohacka, lecz próby Bepierszcza i Domogały nie wpłynęły na zmianę rezultatu. W 28 minucie Cracovia wyszła na prowadzenie za sprawą Vachovca, który otrzymał podanie spod lewej bandy i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Radziszewskiemu. Zagłębie mogło wyrównać dwie minuty później, lecz krążek po uderzeniu Tomasza Kozłowskiego odbił się od słupka. W 35 minucie zagotowało się pod bramką Łuby, lecz żaden z sosnowieckich hokeistów nie zdołał przekierować krążka za linię bramkową. W końcówce bliski szczęścia był jeszcze Nikita Bustenko, jednak z bliska podczas liczebnej przewagi uderzył nad poprzeczką i to Cracovia zasłużenie zjechała na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Na początku trzeciej tercji Cracovia dość szybko podwyższyła prowadzenie. Po solowej akcji i ośmieszeniu dwóch zawodników Zagłębia Damian Kapica wpakował krążek w okienko. Chwilę później zakotłowało się pod bramką sosnowiczan, jednak po krótkiej wymianie ciosów sędzia nakazał grać dalej bez konsekwencji w postaci karnych minut. W 45 minucie bliski zdobycia kontaktowego gola był Marcin Horzelski, jednak po jego rajdzie i silnym strzale krążek tylko odbił się od słupka. W 47 minucie meczu Horzelski ponownie był bliski szczęścia, jednak ponownie uderzył w słupek bramki Cracovii. W odpowiedzi szybką akcję przeprowadził Domogała, po którego nastrzeleniu "guma" minęła prawy słupek. Wynik spotkania na minutę przed końcową syreną ustalił ponownie Vachovec, który po dwójkowej akcji skierował krążek pod poprzeczkę.

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
0:1 Tomáš Káňa - Mykyta Butsenko, Vladimír Luka (06:59)
1:1 Štěpán Csamangó - Dawid Musioł, Patryk Noworyta (17:25, 5/4)
2:1 Michal Vachovec - Mateusz Bepierszcz, Jauhienij Kamienieu (27:13)
3:1 Damian Kapica - Filip Drzewiecki, Maciej Kruczek (40:26)
4:1 Michal Vachovec - Štěpán Csamangó, Mateusz Bepierszcz (58:44)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny) - Daniel Lipiński, Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 4-8
Strzały: 43-27
Widzów: 350

Comarch Cracovia: Łuba - Kruczek, Sordon; Drzewiecki, Domogała, Kapica - Musioł, Noworyta; Bepierszcz, Vachovec, Csamangó - Kamienieu, Szurowski; Krztoń, Bryniczka, Hołdowicz - Gajor, Dziurdzia; Kisielewski, Sztwiertnia, Švec.

Zagłębie: Radziszewski Akimoto, Podsiadło; Stoklasa, Słaboń, Kozłowski Horzelski, Kaluža; Luka, Butsenko, Káňa Charousek, Działo; Rutkowski, Jaskólski, Bernacki Gniewek, Domogała; Sikora, Stojek, Znosko.