Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 6.12.2018

Marcin Horzelski: Strzelić o jedną bramkę więcej

Marcin Horzelski w pojedynku z Orlikiem Opole zdobył bramkę, która przybliżyła Zagłębie do zwycięstwa.

- Pierwsza tercja w meczu z Orlikiem była wbrew pozorom bardzo ciężka. Przeciwnik śmielej atakował, a my mieliśmy problemy z stworzeniem składnej akcji. Nie byliśmy w stanie skutecznie zagrozić bramce rywala. W drugiej przy stanie 0:2 powiedzieliśmy sobie, że nie możemy przegrać tego meczu. Wiedzieliśmy, że mamy więcej sił niż drużyna z Opola. W trzeciej natomiast mieliśmy już bardziej spokojne głowy i cieszymy się, że udało nam się wygrać ten mecz mimo nerwowej końcówki - podsumował Marcin Horzelski.

Defensor w 52 minucie meczu precyzyjnym strzałem pokonał Nicka Vilardo.

- Na pewno każdego strzelca cieszy bramka, lecz wszyscy pracujemy na sukces drużyny. Każdy z nas ćwiczy na treningach te strzały, a w meczu niestety nam to nie wychodzi. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że udało mi się pokonać bramkarza - kontynuował zawodnik.

W meczu z Orlikiem Opole sosnowiczanie w końcu strzelili więcej niż jedną bramkę.

- Jeżeli w meczu strzelimy te trzy gole, a dodatkowo Rafał w bramce nam pomoże to myślę, że możemy myśleć o punktach. To odblokowanie było nam potrzebne. Najważniejsze, że strzeliliśmy o jedną bramkę więcej niż przeciwnik - dodał obrońca.

W piątek Zagłębie rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie. Rywalem sosnowiczan w będzie drużyna z Bytomia.

- Na pewno będzie ciężko. Bez względu czy jest to mecz z Polonią Bytom czy GKS Tychy to zawsze gra się o tą samą pulę. Na pewno musimy skupić się od początku i unikać niepotrzebnych błędów -  zakończył Horzelski.