Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 9.12.2018

Kamil Sikora: Zagraliśmy słabo

Kamil Sikora w piątkowym meczu przeciwko Węglokoks Kraj Polonii Bytom otworzył wynik pojedynku oraz asystował przy bramce Vladimira Luki.

Napastnik w siódmej minucie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie jednak po ostatniej syrenie nie do końca cieszył się z wygranej.

- Najważniejsze są trzy punkty, które udało nam się wywalczyć. Byliśmy przygotowani na to, że Polonia podejdzie agresywnie do tego meczu, a dodatkowo ma w swoim składzie młodych zawodników. To nas nie usprawiedliwia, gdyż po prostu w tym meczu zagraliśmy słabo. Chyba potrzebujemy właśnie kilku dni przerwy, by odpocząć psychicznie i fizycznie. Akurat tak się złożyło, że mamy teraz przerwę w lidze więc to powinno nam pomóc - podsumował mecz Kamil Sikora.

Sosnowiczanie w dwóch ostatnich pojedynkach prowadzili, a nie jak niemal zawsze musieli odrabiać wynik.

- Ciężko powiedzieć czy lepiej nam się gra gdy prowadzimy czy gdy musimy odrobić prowadzenie rywala. Akurat ten mecz tak się ułożył. My sami dobrze zgraliśmy tylko jedną tercję. Na pewno musimy popracować na tym, by grać dobrze nie tylko momentami, a przez cały mecz - kontynuował Sikora.

Przed meczem z Zagłębiem Polonia zakontraktowała trzech nowych zawodników, którzy uzupełnili skład drużyny ze Śląska.

- Wiemy, że obecnie Polonia ma problemy kadrowe jednak mimo tego byli bardzo mocnym zespołem. My do każdego rywala musimy podejść z szacunkiem i nie możemy patrzeć na to jakim ktoś dysponuje obecnie składem czy budżetem. W polskim hokeju może się okazać, że drużyna mająca problemy za dwa miesiące będzie w czołówce tabeli - dodał Sikora.

Kolejnym rywalem sosnowiczan dopiero 18 grudnia będzie KH Energa Toruń.  

- Przed nami trzy dni przerwy, później zaczynamy przygotowania do dalszej części sezonu. W tym roku czekają nas jeszcze dwa ciężkie mecze, w których będziemy starać się na pewno wywalczyć jakieś punkty - zakończył Sikora.