Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 26.12.2018

Tomasz Kozłowski: Przy stole pojawi się temat hokeja

Tomasz Kozłowski w ostatnim pojedynku Zagłębia Sosnowiec dwukrotnie trafił do bramki rywala. Młodszy z "Koziołków" podsumował mecz z GKS Tychy oraz opowiedział o hokejowych świętach

Czego zabrakło w ostatnim meczu z GKS Tychy?

Być może zabrakło nam doświadczenia hokejowego. Na pewno w tym meczu widać było zaangażowanie całego zespołu. W końcu ponownie zaczęliśmy zdobywać bramki. Szkoda końcowego wyniku, bo śmiało można powiedzie, że zagraliśmy jak równy z równym. Widać było, że jeden zawodnik szedł za drugim i nawet po stracie bramki kolejna piątka na lodzie nie poddawała się i walczyła o każdy kawałek lodu.

Scenariusz tego meczu mógł być inny?

Szkoda tej sytuacji w podwójnej przewagi gdy mając już odsłoniętą bramkę trafiłem w boczną siatkę. Później ten los się odwrócił. Władek bardzo dobrze podał dwa razy i udało się strzelić. W końcu zaczęliśmy oddawać strzały, które zagrażają bramce.

Wiadomo, że liczy się dobro drużyny ale chyba Ciebie cieszą kolejne strzelone bramki?

Ta walka zawsze gdzieś jest tylko brakuje skuteczności. Po strzelonej bramce mogłem mówiąc potocznie złapać trochę tlenu. Zdaję sobie dobrze sprawę z tego, że każdego z napastników rozlicza się ze strzelonych bramek. Mam nadzieję, że te zdobyte w meczu z GKS Tychy będą przełamaniem i dobrym prognostykiem wraz z kończącym się rokiem.

W święta unikasz hokejowych tematów?

Są to trzy dni, podczas których każdy z nas będzie chciał się lekko zresetować. Na pewno przy stołach pojawiać się będzie temat hokeja. Jest to nieuniknione w rodzinach gdzie kilka pokoleń jest związanych z tym sportem. Musimy trochę odpocząć, gdyż wraz z początkiem roku rozpoczniemy maraton hokejowy i później pre play-offy.

Nie ma mowy o całonocnych zabawach sylwestrowych?

Już w Nowy Rok spotykamy się na lodzie. Jest to nasza praca i podchodzimy do niej profesjonalnie. Nie ma więc mowy o hucznych zabawach w Sylwestra.

Czego możemy życzyć całej społeczności hokejowego Zagłębia?

Na pewno utrzymania się w lidze bo dużo serca jest wkładane zarówno ze strony miasta , prezesów i zawodników. Ważne by ten hokej w Sosnowcu rozwijał się. Hokeistom zdrowia i jak najmniejszej liczby kontuzji.