Aktualności

#wywiad #Zaglebie

 6.01.2019

Michał Czernik: Przegraliśmy w trzy minuty

Michał Czernik w ostatnim ligowym pojedynku Zagłębia Sosnowiec bardzo dobrze zaprezentował się między słupkami naszej bramki. Sosnowiczanin wybronił 37 strzałów zawodników GKS Tychy.


Po meczu mimo porażki Czernik mógł z podniesioną głową zjechać z lodu.

- Cieszę się, że trener dał mi szansę gry w tym spotkaniu. Jest to pewnego rodzaju dla mnie samego droga w tym Nowym Roku. Myślę, że zagraliśmy poprawnie. Niestety przegraliśmy ten mecz w trzy minuty gdzie straciliśmy zbyt szybko te gole. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nie wróży zbyt dobrze, jednak później zaczęliśmy grać już lepiej. Mimo porażki wydaje mi się, że idzie to wszystko w dobrym kierunku -  powiedział po meczu bramkarz Zagłębia.

O losach spotkania zadecydowały dwie szybkie bramki, które sosnowiczanie stracili w przeciągu 24 sekund.

- Musimy wyeliminować błędy, które  nam się zdarzają  i to nie po raz pierwszy. Ja sam mogłem też lepiej się zachować przy tych bramkach. Nasza gra mimo wszystko wygląda lepiej z meczu na mecz - dodał Czernik.

Bramkarz Zagłębia przyznał, że lubi spotkania z drużynami z górnej części tabeli.

- Zdecydowanie wole spotkania gdzie nie jesteśmy faworytem, gdyż wtedy gra się na innej presji. Wiadomo, że do każdego meczu podchodzimy jednak w pełni zmotywowani i w każdym będziemy walczyć o komplet punktów -  zakończył Czernik.