Aktualności

#hokej #wywiad #Zaglebie #phl

 19.01.2019

Błażej Salamon: Zagłębie zasługuje na ósemkę

O swoich dwóch występach w barwach Zagłębia Sosnowiec i porażce po rzutach karnych rozmawiamy z nowym napastnikiem - Błażejem Salamonem.

Jak podsumujesz ten piątkowy mecz z Unią?

Błażej Salamon: Wielka szkoda, gdyż liczyliśmy w tym meczu na komplet punktów. Było blisko jednak nie udało się utrzymać korzystnego dla nas rezultatu. Powinniśmy lepiej zagrać, przytrzymać ten krążek w rogu i czekać wraz z uciekającymi sekundami. Niestety poszliśmy z akcją , po której rywal przeprowadził kontrę i strzelił wyrównującą bramkę. Myślę, że zasłużyliśmy w tym meczu na więcej niż jeden punkt. Mieliśmy też szansę w dogrywce grając po trzech jednak ten krążek nie chciał wpaść do bramki. Rzuty karne to z kolei loteria.

Ty sam już wdrożyłeś się w szeregi zespołu?

Pomału wdrażam się w grę Zagłębia Sosnowiec. Na pewno brakuje jeszcze zgrania z kolegami z piątki. W Bytomiu czy Tychach grało się inną taktykę i podobnie w Zagłębiu. Każdy z trenerów ma swoją myśl szkoleniową. Pomału do przodu myślę, że będzie dobrze. Musimy walczyć o tą ósemkę żeby zagrać w tym roku w play-off. Śmiało mogę powiedzieć, że Zagłębie swoją postawą w tym sezonie na to zasługuje.

W tych dwóch spotkaniach trzykrotnie asystowałeś kolegom. Chyba jednak nie będzie problemu ze zrozumieniem się na lodzie?

Tak się akurat złożyło. Nie ważne kto strzela te bramki, ważne by drużyna szła do przodu.

Trochę żartobliwie. Czy to, że grałeś w innych spodenkach w Opolu pomogło ci w debiucie w barwach Zagłębia?

Zapomniałem wziąć czerwonego pokrowca i można powiedzieć, że byłem libero w tym meczu. Tak poważnie po prostu zapomniałem ich spakować.

W niedzielę Zagłębie zagra w Jastrzębiu. Czego możemy się spodziewać?

W tym sezonie nie ma łatwych spotkań o czym przekonaliśmy się w Opolu. Klub boryka się z trudnościami finansowymi, a jednak drużyna walczy i wygraliśmy tam jedną bramką. W niedzielę gramy w Jastrzębiu. Na trudnym terenie na pewno nie będzie łatwo, jednak jedziemy tam po punkty.