HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 31.01.2019

Vladimir Luka: Strzelić o jedną więcej

Zagłębie Sosnowiec przegrało pierwszy pojedynek w ramach pre play-off. O środowej potyczce z Unią i piątkowym rewanżu opowiada napastnik Zagłębia Sosnowiec Vladimir Luka.

- To był tylko pierwszy mecz, a nie koniec serii. Przez 54 minuty prowadziliśmy w tym meczu i mieliśmy swoje sytuacje, by podwyższyć nasze prowadzenie. Niestety nie udało nam się tego wykorzystać i sporo w tym pracy sędziów. Z drugiej strony my mieliśmy tylko jedną przewagę, a rywal z dziesięć czy nawet jedenaście. Niektóre z tych kar oczywiście były jednak do kilku mamy duże wątpliwości. Trudno mecz się zakończył zwycięstwem Unii. W czwartek czeka nas trening, a w piątek już gramy rewanż -  powiedział po meczu Vladimir Luka.

Czech wskazał, że to właśnie częste kary wpłynęły na końcowy rezultat.

- W przewagach rywala traciliśmy wszyscy dużo sił. Wiadomo, że jak gramy non stop w osłabieniu to później nie jesteśmy w stanie już walczyć jak równy z równym. Później dwie szybkie bramki sprawiły, że to Unia mogła się cieszyć z wygranej - dodał Luka.
 
W piątek o godzinie 19:00 zawodnicy obu drużyn ponownie powalczą o zwycięstwo. Wygrana gości da awans Unii do play-off. Zwycięstwo Zagłębia oznaczać będzie kolejny mecz w niedzielę w Oświęcimiu.

- Należy po prostu strzelić o jedna bramkę więcej. W środę graliśmy to co nam przekazał trener i dodatkowo w bramce bombowo bronił Radzik. Jeżeli polepszymy swoją skuteczność to jest szansa, że wrócimy do Oświęcimia w niedzielę  - zakończył Luka.