Aktualności

#aktualności #ekstraliga

 15.09.2018

Marcin Kozłowski: Zawodnicy uwierzyli w siebie

Drużyna Zagłębia mimo ambitnej walki na lodzie w Katowicach nie wywalczyła w piątek kolejnych ligowych punktów. Mimo porażki szkoleniowiec Zagłębia Marcin Kozłowski - pozytywnie ocenił występ swojej drużyny.

- Pierwsza tercja toczyła się podobnie jak ta przed tygodniem w Sosnowcu. Drużyna z Katowic optycznie przeważała na lodzie, a my niestety popełnialiśmy za dużo błędów. Kolejne dwie ukazały naszą lepszą grę. Zawodnicy uwierzyli w siebie i pokazali, że potrafią grać zgodnie z naszymi założeniami. Porównując te dwa spotkania śmiało należy stwierdzić, że zagraliśmy dużo lepsze spotkanie na lodowisku rywala niż u siebie przekazał po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

 

Na początku trzeciej tercji katowiczanie zdobyli trzecią bramkę, co wywołało zamieszanie w boksie Zagłębia, gdyż krążek wpadł do siatki po odbiciu się od łyżwy Mikołaja Łopuskiego.

 

- Mam pretensje do sędziego o trzecią strzeloną przez GKS bramkę. Mieliśmy szkolenie gdzie powiedziano nam, że każde przypadkowe odbicie od łyżwy powoduje, że bramka nie powinna być uznana. W piątek mieliśmy taką sytuację, a gol został uznany. Poprosiliśmy o analizę wideo, lecz sędzia nie zdecydował się na taki ruch dodał Kozłowski.

 

Mimo porażki sosnowiczanie pokazali, że w tym sezonie będą w stanie powalczyć z najlepszymi.

 

- Po takim meczu wychodzimy z szatni z podniesionymi głowami. Wiemy, że takie spotkania są ważne dla naszych kibiców, a to motywuje nas podwójnie. Przed nami dzień odpoczynku i w niedzielę czeka nas kolejny pojedynek zakończył Kozłowski.