#hokej

20.02.2019

Młodzi hokeiści UKS Zagłębie Sosnowiec brązowymi medalistami Czerkawski Cup 2019.

Brązowy medal na Czerkawski Cup 2019

W poniedziałek 18 lutego 2019 został rozegrany Turniej Finałowy Czerkawski Cup 2019. W kwalifikacjach do tego turnieju wzięło udział 26 drużyn z całego kraju.  Najlepszych  9 spośród nich spotkało się na Stadionie Narodowym aby powalczyć o miano najlepszego zespołu w Polsce. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, nasi młodzi zawodnicy znaleźli się w grupie z Unią Oświęcim, MOSM Tychy i ŁKH Łódź. W drugiej grupie zagrały KH Legia Warszawa, JKH GKS Jastrzębie, MKS Sokoły Toruń, MMKS Podhale Nowy Targ, UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok. Nasi młodzi hokeiści fazę grupową zaczęli jak burza, najpierw pokonali Unię Oświęcim 8:3, a następnie 5:1 drużynę Tychów. Trzeci mecz to niestety "niespodziewana" porażka z ŁKH Łódź 4:1. W półfinale turnieju przyszło naszym Mikrusom zagrać z góralami z Nowego Targu. Mimo, że mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący to zakończyło się naszą porażką 2:1 i pozostała walka o brązowy medal. W mały finale ponownie na naszej drodze stanęli młodzi łodzianie. Na szczęście tym razem to nasi chłopcy byli górą pokonując ŁKH 4:3, a tym samym zdobywając historyczne podium na tym turnieju. Warto nadmienić, że nasz klub po raz pierwszy zakwalifikował się do tego turnieju i był w nim debiutantem. Złote medale zdobyło MMKS Podhale Nowy Targ, które pokonało w finale JKH Jastrzębie. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został Maciej Ungrowski.