HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 25.02.2019

Adam Jaskólski: Fatalny styl gry

Adam Jaskólski zdobył zwycięskiego gola w sobotnim starciu z Naprzodem Janów. Napastnik po spotkaniu przyznał, że cała drużyna cieszyć się może jedynie z trzech punktów, a nie ze stylu w jakim zostały zdobyte.

- W takim meczu powinniśmy odbiegać od  drużyny grającej z pierwszej lidze. Tempo gry z naszej strony powinno być zupełnie inne. W pierwszej tercji jeszcze jakoś to wyglądało, jednak później pozwoliliśmy rywalowi wejść w mecz. Popełnialiśmy przewinienia i zostawialiśmy drużynie Naprzodu dużo więcej miejsca -  podsumował mecz napastnik Zagłębia Sosnowiec, Adam Jaskólski.

Zagłębie w minioną sobotę pierwszy raz w tym sezonie skrzyżowało kije w walce o punkty na "Jantorze", gdyż w trakcie sezonu Naprzód Janów walczył na zapleczu ekstraligi.

- Tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Mimo, że hokeiści z Janowa grali w pierwszej lidze to w szeregach tego zespołu jest wielu doświadczonych hokeistów. Na pewno jest to bardziej doświadczona drużyna niż Opole, a niektórzy zawodnicy tego zespołu grają w hokeja więcej lat niż ja mam -  dodał Jaskólski.

Trafienie "Jaskóły" w trakcie drugiej tercji było jak się później okazało golem dającym Zagłębiu zwycięstwo.

- Styl naszej gry był fatalny, a obronić się jedynie możemy tym, że zwycięzców się nie sądzi. Nie gramy jednostkami i cała drużyna pracuje na każde zwycięstwo. Mieliśmy w tym meczu zdecydowanie więcej sytuacji i zdecydowanie więcej powinno paść bramek. W Opolu nie możemy odpuszczać i od samego początku musimy narzucić swój styl gry  - zakończył Jaskólski.