HokejPiłka nożna

Aktualności

#hokej #wywiad #Zaglebie

 27.02.2019

Marcin Kozłowski: Poprawiona skuteczność

Szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec podsumował wtorkowy mecz z Orlikiem Opole.

- Skuteczność w końcu była tu gdzie być powinna chociaż na początku meczu zawodnicy chyba pamiętali jeszcze o spotkaniu w Janowie. Później mecz ułożył się po naszej myśli poprzez strzelane bramki. Mieliśmy dużo więcej sytuacji strzeleckich -  powiedział po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

W Opolu z powodu silnych stłuczeń po meczu z Naprzodem nie zagrali Damian Słaboń i Błażej Salamon. Z naciągniętą pachwiną mecz skończył natomiast Marcin Horzelski.

- Niestety znowu straciliśmy trzech zawodników, którzy nie mogli zagrać w tym meczu. Rafał Twardy wyliczył nam, że w tym sezonie w pełnym składzie zagraliśmy tylko dwa spotkania. Z drugiej strony kontuzja jednego zawodnika, jest szansą dla drugiego.  Mam nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy powrócą do pojedynku z Naprzodem -  dodał Kozłowski.

We wczorajszym meczu większość bramek strzelili defensorzy. Trzy z ośmiu zdobył Kamil Charousek.

- W meczu w Opolu dobrze zaprezentowali się nasi obrońcy, którzy dużo punktowali. Można żartobliwie powiedzieć, że z zimowego snu obudził się Kamil, który  trzykrotnie trafił do siatki. Przed nami ponownie kilka dni przerwy, podczas których będziemy zarówno na lodzie jak i siłowni. Kolejne dwa mecze zagramy na własnym lodzie i zapraszamy tą garstkę kibiców na te spotkania - zakończył Kozłowski.