HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 5.03.2019

Kamil Pędraś: Kolorowo jeszcze nie jest

Kamil Pędraś powrócił do składu Zagłębia Sosnowiec. Napastnik wystąpił w ostatnim ligowym pojedynku przeciwko drużynie Orlika Opole.

- Zdecydowanie był to łatwiejszy mecz niż te, które wcześniej drużyna rozgrywała w ramach baraży. Narzuciliśmy w nim swój styl gry i wykonaliśmy założenia przedmeczowe. Żartobliwie można powiedzieć, że krążek nas szukał, a wiele z naszych strzałów było celnych. W tym sezonie skuteczność jest bolączką naszego zespołu. Mimo wielu strzałów i stwarzanych sytuacji ten krążek nie chciał wpadać do bramki. Można powiedzieć, że ten mecz w Opolu należał od nas od samego początku - podsumował mecz Kamil Pędraś.

Zawodnik ostatni raz zagrał w ligowym meczu drugiego listopada 2018 roku,gdy sosnowiczanie przegrali po dogrywce 2:3 z Unią Oświęcim. W spotkaniu tym Pędrasiowi złamano obojczyk, co było równoznaczne z długą przerwą od regularnej gry.

- Ja sam musiałem czekać ponad trzy i pół miesiąca na powrót. Przygotowywałem się do tego występu jednak widać jeszcze, że miałem sporą przerwę. Kolorowo jeszcze nie jest  i w kilku sytuacjach tych sił jeszcze brakło. Trenuję z drużyną już ponad dwa tygodnie i z dnia na dzień jest coraz lepiej -  dodał Pędraś.

 W czwartek sosnowiczanie podejmą w Sosnowcu drużynę Naprzodu Janów.

- Musimy grać swoje przez cały mecz, a nie tylko momentami. Nie możemy pozwolić rywalowi na dominowanie szczególnie na początku. Naszym celem są trzy punkty  - zakończył Pędraś.