Aktualności

#aktualności #wywiad #ekstraliga

 16.09.2018

Kamil Pędraś: Wyciągnęliśmy wnioski

Mimo porażki w piątkowym pojedynku w Katowicach hokeiści Zagłębia pokazali, że w tym sezonie będą w stanie nawiązać równą walkę z najlepszymi. Jedną z bramek w spotkaniu przeciwko Tauron KH GKS Katowice zdobył Kamil Pędraś.

- W Katowicach zagraliśmy dużo lepszy mecz niż ten w Sosnowcu. Wydaje mi się, że było to bardziej wyrównane spotkanie. Wyciągnęliśmy wnioski z tego pierwszego meczu w tym sezonie i zagraliśmy dużo lepiej w obronie. Słabiej zaprezentowaliśmy się w pierwszej tercji, jednak w dwóch kolejnych ta gra zaczęła nam się układać - podsumował pojedynek napastnik sosnowiczan, Kamil Pędraś.

 Pędraś w piątkowym meczu strzelił swoją drugą bramkę w ekstralidze. Zawodnik zgodził się z tym, że z meczu na mecz drużyna Zagłębia radzi sobie coraz lepiej na lodzie.

- Wiadomo, że drużyna zawsze potrzebuje trochę czasu, by zgrać się na lodzie. Jest kilku nowych zawodników. Musimy pracować i wypełniać założenia trenera - skwitował krótko zawodnik.

Kamil Pędraś walczy z Patrykiem Wronką

W piątkowym pojedynku rywale Zagłębia mogli liczyć na głośny doping swoich kibiców, którzy wykupili wszystkie dostępne bilety.

- To, że na trybunach rywali wspiera głośny doping w żaden sposób na nas nie działa. Wyłączamy się i skupiamy się na wydarzeniach na lodzie - dodał Pędraś.

W niedzielę hokeiści Zagłębia podejmą na własnym lodowisku drużynę Tatry Ski Podhale Nowy Targ, z którą zawsze gra się ciężko.

- W każdym meczu gramy o trzy punkty bez względu jaka jest to drużyna. Wiadomo, że Górale grają twardy hokej, jednak my jesteśmy na to przygotowani - zakończył Pędraś.