HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 31.03.2019

Zagrali dla Tobiasza

W niedzielne popołudnie na Stadionie Zimowym w Sosnowcu na lodzie w szczytnym celu pojawili się przyjaciele Tobiasza Bernata, którzy swoją obecnością wsparli cel zbiórki na rehabilitację i leczenie naszego zawodnika.

Przypomnijmy, że Tobiasz Bernat przed sezonem podczas sparingu został brutalnie zaatakowany. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że napastnik musiał zakończyć swoją przygodę z hokejem. Dzisiaj wielu zawodników, z którymi grał i przeciwko którym walczył na lodzie wystąpiło w charytatywnym meczu.

- Przyznam szczerze, że cały się trzęsę. Łzy w oczach się pojawiły i jest mi bardzo miło. Chciałbym z całego serca podziękować Wam wszystkim za okazałą pomoc. Gdy chłopaki ze stowarzyszenia przekazali mi informację o tym meczu to od razu powiedziałem dlaczego ja. Jest wielu wybitniejszych hokeistów Zagłębia Sosnowiec. Dzisiaj poczułem się jako zawodnik. Zawodnik, który zakładał koszulkę ukochanego klubu i czuł się wolny - przekazał Tobiasz Bernat.

W dzisiejszym meczu na lodzie w jednej drużynie zagrali przyjaciele Tobiasza, którzy wystąpili w koszulkach z numerem 5 na plecach. Rywalem sosnowiczan był zespół złożony z zawodników reprezentujących Stowarzyszenie Zawodników Hokeja na Lodzie i Reprezentacji Artystów Polskich.

- Jestem zaszczycony, że mogłem zagrać w tym meczu. Zdecydowanie wolałbym zagrać przeciwko Tobiaszowi na lodzie niż dla niego i na to bardzo liczę. To dla nas artystów zaszczyt, że mogliśmy przyjechać, spocić się, śmierdzieć, a przy tym pomóc i mieć szacunek u ludzi. Takie występy do jak dla mnie znaleźć się na jednej scenie z Claptonem czy Petruccim i graj tu. Mam większą tremę jak dostaję krążek niż na scenie -  skomentował dzisiejsze wydarzenie aktor i satyryk, Adam Grzanka.

- Pamiętam, że Tobiasz zawsze był walczakiem. Na lodzie graliśmy tylko przeciwko sobie. Cieszę się, że w taki sposób mogliśmy mu pomóc. Niestety takie sytuacje się zdarzają. Jest to ciężka kontuzja i przykro, że trafiło właśnie na niego. Chociaż w taki sposób jesteśmy w stanie dołożyć cegiełkę do jego leczenia  - dodał natomiast Aron Chmielewski, którego koszulkę wylicytowano najdrożej.

Podczas dzisiejszych licytacji i hojności darczyńców zebrano ponad 10 tysięcy złotych. Tyle samo pieniędzy wpłacili darczyńcy poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.

- Impreza naprawdę się udała jednak dla mnie samego ciężko jest pomyśleć o tym, że została ona zorganizowana by pomóc właśnie Tobiaszowi. Trudno sobie wyobrazić, gdyż przez wiele lat graliśmy razem w drużynie i szczerze mówiąc przed meczem ta łza w oku się zakręciła. Znamy się od wielu lat, razem chodziliśmy do pierwszej drużyny Zagłębia. My chcemy mieć Tobiasza z nami i drużyną. Czeka na niego miejsce w sztabie szkoleniowym ponieważ jest to nasz chłopak i zawsze dawał z siebie dwieście procent. Liczymy na jego powrót do zdrowia i wszyscy z nim jesteśmy -  przekazał obecny trener Zagłębia Sosnowiec i wieloletni kolega z lodu, Marcin Kozłowski.

Niebawem pojawią się kolejne aukcje internetowe, które będą miały na celu zebranie dodatkowych środków na leczenie i rehabilitację Tobiasza. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

Dzisiejsze spotkanie zakończyło się remisem 7:7.

Reprezentacja Artystów Polskich reprezentowali na lodzie i nie tylko dzisiaj: Adam Grzanka, Mariusz Gabrek, Mateusz Dewera, Mariusz Siudek, Jan Kliment, Tomasz Lebuda, Jakub Skora, Raszka Ondrej, Kieca Mariusz, Wronka Patryk, Nalewajka Radosław, Nalewajka Łukasz, Stępień Bartłomiej, Wąsiński Karol, Różański Jarosław, Woźnica Michał, Frączek Marcin, Sarnik Piotr, Przygodzki Martin, Malasiński Tomasz, Kolusz Marcin, Komorski Filip, Sulka Marcin, Krawczyk Oskar, Jaros Marcin, Chmielewski Aron, Da Costa Stephane.

Drużynę przyjaciół Zagłębia reprezentowali: Radziszewski Rafał, Czernik Michał, Słaboń Damian, Luka Vladimir, Działo Michał, Gniewek Aleksander, Horzelski Marcin, Stojek Andrzej, Jaskólski Adam, Podsiadło Łukasz, Rutkowski Łukasz, Kozłowski Tomasz, Hrabia Arkadiusz, Jaroszewski Marcin, Kisiel Dariusz, Twardy Rafał, Kozłowski Marcin, Frączek Jarosław, Podsiadło Krzysztof, Klich Grzegorz, Majewski Piotr, Majewski Tomasz, Kobiela Marcin, Białek Mateusz, Banaszczak Andrzej, Kuc Jarosław