HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 16.06.2019

Zagłębie na pełnej mocy

Trwają przygotowania do sezonu 2019/2020. Sosnowiczanie pod bacznym okiem trenera Marcina Kozłowskiego ćwiczą na rozmrożonej tafli Stadionu Zimowego.

Drużyna w pełnym składzie przygotowuje się do zbliżającego sezonu. Zawodnicy trenują już na indywidualnych progach LTE. Lżejsze treningi mają obecnie Damian Słaboń i Marcin Horzelski, lecz powoli wracają już do pełnych ćwiczeń po lekkich urazach. Sosnowiczanie podczas treningów trenują na poszczególnych stacjach przez określony czas. Oprócz tego treningi na rozmrożonej tafli uzupełniają zajęcia na siłowni. Duet trenerski powoli myśli już o sparingach przed sezonem 2019/2020.

- Szczegóły poznamy niebawem ale na pewno zmierzymy się ze szkółką, Unią Oświęcim i Podhalem Nowy Targ. Chciałbym by tych sparingów było około dziesięć. Jesteśmy w trakcie ustalania harmonogramy sparingów  -  przekazał trener Zagłębia Sosnowic, Marcin Kozłowski.

Do 12 lipca zespół będzie trenował, a następnie zawodnicy udadzą się na dwutygodniowe urlopy. Każdy z nich dostanie rozpiskę ćwiczeń, według której powinien stosować się podczas aktywnego wypoczynku.

W nachodzącym tygodniu zawodnicy trenować będą do czwartku, a następnie przez cztery dni będą odpoczywać. W przyszły poniedziałek wkroczą na kolejny mocniejszy etap treningów.