HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 25.06.2019

Kulminacyjny etap przygotowań

Sztab trenerski Zagłębia Sosnowiec urozmaica przygotowania do sezonu 2019/2020. Zawodnicy oprócz codziennych ćwiczeń na "Stadionie Zimowym" intensywnie trenują na stadionie lekkoatletycznym i piłkarskim "Stadionie Ludowym".

Dzisiaj zawodnicy powrócili na stadion lekkoatletyczny przy Alei Mireckiego gdzie biegali w intensywnym słońcu.

- Interwały do niepełnej restytucji. Tak jednym zdaniem można podsumować cel zajęć na stadionie lekkoatletycznym. Zawodnicy biegają siedem serii po 300 metrów i powinni się mieścić w określonych ramach czasowych -  przekazał odpowiadający za przygotowanie zawodników do sezonu, Robert Roczniok.

Po czterech dniach odpoczynku zawodnicy powrócili do zajęć na maksymalnych obciążeniach.

- Naprawdę wygląda to bardzo dobrze. Chłopcy pracują intensywnie i przeszli na maksymalne obciążenia po tych czterech dniach wolnego. Na pewno wygląda to dużo lepiej zarówno pod względem wydolnościowym jak i tkankowym. Podczas przerwy drużyna wróciła do właściwej homeostazy -  dodał Roczniok.

Obecnie sosnowiczanie wkroczyli na decydujący okres przygotowań "na sucho".

- Wchodzimy w maksymalny trening obciążeń gdzie liczy się pojemność glikolityczna i wydolność beztlenowa. Na urlopach każdy z zawodników będzie musiał przestrzegać rozpiski żywieniowej. Przed urlopami w połowie lipca zawodnicy przejdą badania związane z masą ciała i będą jej musieli pilnować w trakcie odpoczynku -  zakończył Roczniok.