HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 29.07.2019

Koniec urlopów. Zagłębie trenuje na lodzie

Po przerwie związanej z urlopami hokeiści Zagłębia rozpoczęli ostatni etap przygotowań do sezonu 2019/2020. Mimo upałów udało się przeprowadzić pierwszy trening na lodzie.

Po ponad godzinnym treningu na lodzie zawodnicy truchtali w pobliskim Parku Sieleckim.

- Było to pierwsze wprowadzenie do cyklu treningowego na lodzie. Widać, że lód jest jeszcze świeży, mogliśmy potrenować jeszcze piętnaście minut dłużej jednak jutro rano ponownie się widzimy i nie było większego sensu aż tak go eksploatować -  przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

Drużyna będzie obecnie trenować dwa razy w ciągu dnia. Poranne zajęcia będą podzielone dla obrońców i osobno dla napastników. Wieczorem drużyna będzie trenować już w całości. Niebawem okaże się również, którzy zawodnicy grać będą w ekstralidze, a którzy na jej zapleczu.

- Co do ocen to na razie bym się wstrzymał. Część zawodników ma nowy sprzęt, część już trenowała z pierwszą ligą w minionym tygodniu. Dzisiaj spotkaliśmy się na lodzie by się rozruszać. Nie było konstruktywnych podań i zagrań. Sierpień będzie przepracowany intensywnie- zakończył szkoleniowiec.

Zawodnicy trenujący w Zagłębiu Sosnowiec:

Rafał Radziszewski, Michał Czernik, Marcel Kotuła, Daniił Oriechin, Robert Karczocha, Siemion Garszyn, Tomasz Kozłowski, Damian Słaboń, Błażej Salamon, Matej Cunik, David Turoń, Nikita Butsenko, Filip Stoklasa, Łukasz Podsiadło, Kamil Charousek, Michał Bernacki, Łukasz Rutkowski, Adam Jaskólski, Marcin Horzelski, Adrian Duszak, Kamil Sikora, Andrzej Stojek, Dominik Nahunko, Armen Khoperia, Michał Domogała, Mariusz Piotrowski, Vasilii Yerassov, Patryk Jarosz, Marcel Hyla, Michał Działo, Aleksander Gniewek, Marek Kaluža, Jakub Blanik, Vyacheslav Tryasunov.