HokejPiłka nożna

Aktualności

#sparing #Zaglebie

 7.08.2019

Pierwszy sparing za nami

W swoim pierwszym kontrolnym pojedynku hokeiści Zagłębia Sosnowiec zremisowali z Unią Oświęcim 4:4. W pomeczowych rzutach karnych lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 3:2.

W dzisiejszym meczu trener Marcin Kozłowski tasował składem i część zawodników rozegrała po 30 minut. Sosnowiczanie prowadzili po bramkach Filipa Stoklasy i Marcina Horzelskiego. Pierwszy wykorzystał zagranie zza bramki Łukasza Podsiadło, zaś drugi dopadł do bezpańskiego krążka i szybkim strzałem uderzył w okienko. Po dwóch tercjach na oświęcimskim lodowisku był remis 2:2. Warto jednak zaznaczyć, że w 30 minucie spotkanie zakończyli Damian Słaboń, Michał Bernacki, Marcin Horzelski i Kamil Sikora. W ich miejsce na lodzie pojawili się Dominik Nahunko, Adrian Duszak, Andrzej Stojek i Aleksander Gniewek. W trzeciej tercji Unia tuż na początku po raz pierwszy w dzisiejszym meczu wyszła na prowadzenie lecz chwilę później krążek z najbliższej odległości do bramki skierował Łukasz Podsiadło i ponownie był remis. Minutę później po strzale Franka krążek do siatki przekierował Łukasz Rutkowski. Wynik meczu W 53 minucie meczu podczas gry w podwójnej przewadze ustalił Sebastian Kowalówka i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4.

W pomeczowych rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Oświęcimia. Celne trafienia po stronie Zagłębia zanotowali Robert Karczocha i Filip Stoklasa.

Zagłębie: Radziszewski Cunik, Turoň; T. Kozłowski, Słaboń, Salamon Kaluža, Tryasunov.; Oriechin, Karczocha, Garszyn Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Stoklasa Działo, Horzelski; Sikora, Rutkowski, Jaskólski oraz Nahunko, Stojek, Gniewek, Duszak.

- Pierwszy sparing za nami. W niektórych momentach widać było w naszej grze chaos. Widać również było, że jesteśmy w ciężkim treningu i spodziewałem się, że może to tak wyglądać. Mimo tego na tle mocnego przeciwnika jakim jest Unia Oświęcim nie wyglądało to źle. Wynik jest sprawą drugorzędną. Chcieliśmy przetestować kilka wariantów i to nam się udało -  podsumował pojedynek trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.