Aktualności

#wywiad

 18.09.2018

Jakub Jaskólski: Dużo błędów

Po czterech spotkaniach sezonu 2018/2019 sosnowieckie Zagłębie ma na swoim koncie trzy punkty. W niedzielny wieczór nasza drużyna przegrała wysoko z TatrySki Podhale Nowy Targ. O pojedynku rozmawiamy z kapitanem Jakubem Jaskólskim.

Chyba nikt nie spodziewał się porażki takich rozmiarów?

Jakub Jaskólski: W meczu z Podhalem popełniliśmy zbyt dużo błędów. Przede wszystkim złapaliśmy dużo niepotrzebnych kar. Na domiar złego nie byliśmy w stanie wykorzystać naszych liczebnych przewag. Nie zagraliśmy na miarę naszych możliwości i z tego spotkania musimy wyciągnąć wnioski.

Jak z perspektywy tafli lodowej wyglądała sytuacja po, której nie uznano trafienia dla Zagłębia?

 Zawodnicy, którzy byli blisko bramki od razu powiedzieli, że obrońca z bramkarzem  sami spowodowali, że ten krążek przekroczył linię bramkową. Sędzia nie uznał gola po analizie i nic więcej nie mogliśmy zrobić w tej sytuacji.

Ta akcja wpłynęła na dalszy przebieg meczu?

Niestety po tej sytuacji szybko straciliśmy gola co mogło wpłynąć na dalszy przebieg tego pojedynku. Przerwa na analizę trwała długo i to też nam nie pomogło, gdyż  od początku przeważaliśmy na lodzie.

Z czego wynika fakt, że wygląda to tak jakbyśmy zaczynali grać dopiero od drugiej tercji?

Ciężko powiedzieć. Być może wynika to z braku koncentracji. Może po rozgrzewce powinniśmy dostać opierdziel od trenera  przed pierwszą tercją i wtedy byłyby one lepsze w naszym wykonaniu. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i nie możemy zganiać na tzw. ciężkie nogi.