HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #Zaglebie

 8.08.2019

Młodzież lepsza od Zagłębia

W czwartkowym sparingu drużyna Zagłębia przegrała z reprezentacją Polski do lat dwudziestu 2:3. W przeciągu całego spotkania w szeregach sosnowiczan zagrało ponad 30 zawodników.

Skład Zagłębia w dzisiejszym sprawdzianie został podzielony na dwie drużyny po trzy piątki. Każda z nich rozegrała na lodzie 30 minut. Taki sprawdzian ma pomóc w wyborze optymalnego składu do ekstraligi. Pozostali zawodnicy zagrają na poziomie pierwszej ligi. Dzisiaj do bramki rywala drogę znaleźli Michał Domogała i Robert Karczocha.

Zagłębie do 30 minuty zagrało w składzie: Czernik - Cunik, Turoň ; Kozłowski, Słaboń, Salamon - Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Stoklasa - Duszak, Domogała; Yerrasov, Dubinin, Jarosz.

Zagłębie od 30 minuty zagrało w składzie: Czernik - Działo, Horzelski; Sikora, Rutkowski, A. Jaskólski - Tryasunov , Kaluža ; Garszyn, Karczocha, Oriechin - Hyla, Kozlov, Nahunko, Stojek, Gniewek

- Był to zupełnie inny sparing niż wczoraj. Tak naprawdę zaczęliśmy grać dopiero przy dwubramkowej stracie i dopiero wtedy zaczęliśmy szybciej jeździć. Dzisiaj daliśmy pograć wszystkim zawodnikom i pracowaliśmy nad wytrzymałością. Plan na jutro będzie na pewno inny. Wynik w sparingach jest sprawą drugorzędną lecz taki powinniśmy wygrywać - przekazał po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.