HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #Zaglebie

 9.08.2019

Pierwsze sparingowe zwycięstwo

W trzecim sparingu w ramach przygotowań do sezonu 2019/2020 hokeiści Zagłębia Sosnowiec pokonali kadrę Polski do lat dwudziestu 8:2.

W piątkowym pojedynku przez niemal cały czas przeważali podopieczni Marcina Kozłowskiego, którzy w 10 minucie prowadzili już trzema bramkami. Na listę strzelców kolejno wpisywali się Łukasz Rutkowski, Kamil Charousek i Michał Bernacki.

W 25 minucie po szybkiej akcji wynik podwyższył Kamil Sikora, a dziesięć minut później liczebną przewagę wykończył Matej Cunik. W trakcie drugiej tercji w szeregach Zagłębia nastąpiły roszady w składzie. Spotkanie zakończyli Adrian Duszak, Adam Jaskólski, Andrzej Stojek i Łukasz Podsiadło. W ich miejsce na lodzie pojawili się Marcin Horzelski, Patryk Jarosz, Michał Domogała i Kamil Sikora. Wynik tercji ustalił Horzelski, który mocnym strzałem z niebieskiej linii posłał krążek w okienko.

Podczas trzeciej odsłony w bramce Zagłębia Michała Czernika zmienił Marcel Kotuła. Młody bramkarz dwukrotnie skapitulował po strzałach zawodników młodzieżowej kadry. Odsłona zakończyła się remisem, gdyż sposób na skierowanie krążka do siatki znaleźli jeszcze Marek Kaluža i Dominik Nahunko.

Zagłębie Sosnowiec  Kadra U20 8:2 (3:0, 3:0, 2:2)

Bramki dla Zagłębia: Rutkowski, Charousek, Bernacki, Sikora, Cunik, Horzelski, Kaluža, Nahunko

W 52 minucie Błażej Salamon nie wykorzystał rzutu karnego.

Zagłębie: Czernik (od 40.01 Kotuła) Turoň, Cunik; T. Kozłowski, Stojek, Salamon Kaluža, Tryasunov ; Garszyn, Karczocha, Oriechin Charousek, Podsiadło; Bernacki, Butsenko, Stoklasa Działo, Duszak; Nahunko, Rutkowski, Jaskólski oraz Horzelski, Domogała, Jarosz i Sikora.