#aktualności #sparing #Zaglebie

14.08.2019

Wieczorny sprawdzian za nami

W środowym meczu hokeiści Zagłębia pokonali w wyjazdowym pojedynku Naprzód Janów 4:2.

Sosnowiczanie przez cały mecz przeważali, a decydująca o losach całego spotkania okazała się pierwsza tercja, którą podopieczni Marcina Kozłowskiego wygrali 3:0. W siódmej minucie sosnowiczanie w krótkim czasie zdobyli dwie bramki. Pierwsza z nich była autorstwa Michała Bernackiego, który szybkim strzałem skierował krążek do siatki, a chwile później potężne uderzenie pod poprzeczkę zanotował Dominik Nahunko. Tercja zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem, gdyż sposób na pokonanie bramkarza znalazł jeszcze Marek Kaluža.

W drugiej tercji w szeregach Zagłębia nastąpiły zmiany. Oprócz jednej piątki, która pojawiła się na lodzie w bramce Rafała Radziszewskiego zastąpił Michał Czernik. Bramkarz Zagłębia skapitulował w 34 minucie, a pewnym strzałem z przestrzeni między bulikami popisał się Michał Rybak. W odpowiedzi chwilę później krążek na raty do bramki skierował ponownie Bernacki.

Wynik meczu w trzeciej tercji ustalił Maksim Citok, który zmniejszył stratę do Zagłębia.

Po meczu trenerzy zarządzili rzuty karne. Po pięciu seriach lepsi okazali się gospodarze, którzy wykorzystali jedną z prób.

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)

Bramki: Michał Rybak, Maksim Citok - Michał Bernacki(dwie), Dominik Nahunko, Marek Kaluža.

Zagłębie (do 30 minuty): Radziszewski - Cunik, Turoň; Kozłowski, Słaboń, Salamon - Tryasunov, Kaluža; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Stoklasa - Działo, Horzelski; Nahunko, Rutkowski, A. Jaskólski.

Zagłębie (od 30 minuty): Czernik - Duszak, Turoň; Sikora, Słaboń, Jarosz - Tryasunov, Domogała; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek; Bernacki, Stojek, Yerassov - Działo, Horzelski; Gniewek, Nahunko, A. Jaskólski.