HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 19.08.2019

Kolejny tydzień przygotowań

W nadchodzącym tygodniu hokeistów Zagłębia Sosnowiec czekają kolejne trzy sparingi. Jeden podopieczni Marcina Kozłowskiego zagrają na własnym lodowisku, zaś dwa na Słowacji.

W miniony piątek sosnowiczanie przegrali na własnym lodzie z Podhalem Nowy Targ. W spotkaniu nie brakowało walki i ostrych zagrań.

- Pierwsza tercja była dobra w naszym wykonaniu. Było dużo walki, ostrej gry i odsłona była rozegrana w dobrym tempie. W drugiej wkradła się nerwowość, graliśmy z tyłu i nie mogliśmy wyjechać z krążkiem z tercji. Później zaczęliśmy grać lepiej. Nie udał nam się manewr z szóstką na lodzie. Widać było w niektórych momentach, że już brakowało sił - podsumował sparing trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

Po pierwszej tercji pojedynek zakończył David Turoń, który narzekał na ból w łokciu. Trenerzy zadecydowali, że nie będą narażać na poważniejszą kontuzję czeskiego defensora.

W weekend zawodnicy odpoczywali. Od poniedziałku drużyna zaczyna przygotowania do zbliżających się spotkań w Spisskiej Nowej Wsi. W czwartek rano drużyna rozegra jeszcze sparing z Naprzodem Janów. W meczu tym wystąpią głównie zawodnicy, którzy mniej grali we wcześniejszych sprawdzianach oraz ci, którzy byli na zgrupowaniu kadry do lat dwudziestu.