#aktualności #sparing #Zaglebie

22.08.2019

Pozytywny sparing

W dzisiejszym pojedynku przeciwko drużynie Naprzodu Janów na lodzie zagrał mocno odmieniony skład. Mimo tego sosnowiczanie wygrali spotkanie 3:2.

Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec na lodzie zaprezentowali się zawodnicy, którzy we wcześniejszych sprawdzianach dostawali mniej szans. Ma to związek z selekcją jakiej dokonać już niebawem będzie musiał sztab trenerski.

Spotkanie przez większość czasu było wyrównane. Wynik meczu w siódmej minucie meczu otworzył Kamil Sikora, który w liczebnym osłabieniu urwał się obrońcom i pewnym strzałem pokonał bramkarza Naprzodu. Kolejne dwa trafienia padły łupem hokeistów z dzielnicy Katowic, jednak po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał remis, gdyż z bliska szybkim strzałem krążek do siatki skierował Dominik Nahunko. Wynik mecz rozstrzygnął się w przedostatniej minucie meczu, a zwycięstwo Zagłębiu zapewnił Jakub Blanik.

W 34 minucie meczu pięściarski pojedynek stoczył Andrzej Stojek, który zakończył się karą meczu dla napastnika Zagłębia i jego rywala.

- Tak jak mówiłem wcześniej, że gramy dużo sparingów, by dać każdemu szansę. Bardzo jestem zadowolony z postawy zawodników w dzisiejszym meczu i ich zaangażowania. Po tym meczu są zawodnicy, na których bardziej zwrócimy uwagę -  powiedział po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

Obecnie drużyna jest już w drodze do Spisskiej Nowej Wsi gdzie rozegra dwa pojedynki. Pierwszy z nich w piątek o godzinie 18:00 oraz w sobotę o godzinie 11:00.

Zagłębie Sosnowiec Naprzód Janów 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Bramki dla Zagłębia: Sikora, Nahunko i Blanik

Zagłębie: Czernik (od połowy spotkania Kotuła) - Duszak, Domogała, Sikora, Stojek, Gniewek - Cunik, Khoperia, Jarosz, Nahunko, Jaskólski -  Luszniak, Opiłka, Piotrowski, Blanik, Yerassov -  Chabior, Szusterovas, Dubinin, Sak