HokejPiłka nożna

Aktualności

#sparing #Zaglebie

 24.08.2019

Minimalnie lepsi od Słowaków

W drugim sprawdzianie na Słowacji zawodnicy Zagłębia Sosnowiec pokonali drużynę Spisskiej Nowej Wsi 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa na dziesięć minut przed końcem meczu zdobył Andrzej Stojek.

W sobotnim meczu gra była wyrównana i mimo kilku sytuacji po obu stronach przez cały czas na tablicy wyników widniał remis. Zgodnie z zapowiedziami w składzie sosnowiczan nastąpiły trzy zmiany. Między słupkami stanął dzisiaj Michał Czernik, który bez dwóch zdań był najlepszym zawodnikiem naszego zespołu.

Bramkarz Zagłębia kilkukrotnie uratował drużynę przed stratą bramki. Zwycięski gol padł w 49 minucie meczu, gdy Andrzej Stojek strzałem z ostrego kąta zdołał skierować krążek za linię bramkową obok interweniującego bramkarza. Na trzy minuty przed końcem meczu gospodarze wycofali bramkarza i przez cały czas grali z przewagą jednego zawodnika. Dodatkowo stając w obronie Czernika po jednej z akcji na ławkę kar został odesłany Kamil Charousek. Grając w podwójnej przewadze hokeiści Spisskiej Nowej Wsi nie zdołali doprowadzić do wyrównania i to Zagłębie mogło cieszyć się z drugiego zwycięstwa podczas wizyty na Słowacji.

W przyszły weekend oba zespoły ponownie skrzyżują kije, lecz dwumecz zostanie rozegrany w Sosnowcu kolejno 31 sierpnia i 1 września.

HK Spisska Nowa Wieś -  Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Bramki dla Zagłębia: Stojek

Zagłębie: Czernik - Cunik, Turoň; T. Kozłowski, Stojek, Salamon -  Kaluža, Horzelski; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Blanik- Działo, Khoperia; Nahunko, Rutkowski, Jaskólski