#aktualności #sparing #Zaglebie

30.08.2019

Unia lepsza o bramkę

W zorganizowanym niemal z dnia na dzień sparingu drużyna Zagłębia Sosnowiec przegrała z Unią Oświęcim 1:2.

Przypomnijmy, że ze względu na informację ze Spisskiej Nowej Wsi trenerzy nawiązali szybki kontakt ze sztabem trenerskim Unii Oświęcim, który przystał na szybki sparing. To głównie przez to dzisiejszy mecz rozpoczął się dość wcześnie, gdyż o 10:00.

W dzisiejszym meczu na lodzie zabrakło kapitana Tomasza Kozłowskiego, który podczas wczorajszego treningu nabawił się lekkiej kontuzji pleców. W wyjściowym zestawieniu nie było także Łukasza Rutkowskiego, który zagra w popołudniowym sparingu rezerw przeciwko kadrze Polski do lat dwudziestu.

Samo spotkanie było wyrównane. Po pierwszej bezbramkowej tercji w drugiej gola otwierającego wynik zdobyli goście, a podanie z lewej strony tafli na bramkę zamienił Gregor Kolbar. Chwilę później do wyrównania doprowadził Adam Jaskólski, który na raty pokonał bramkarza Unii.

W kolejnych minutach obie drużyny miały kapitalne szanse na zmianę wyniku. Po stronie Zagłębia w słupek uderzył Michał Bernacki, a będąc przed bramkarzem wyśmienitą szansę zmarnował Nikita Butsenko. Z drugiej strony tafli w słupek uderzył Krzysztof Dudkiewicz, a Aleksiej Trandin Trandin przymierzył w poprzeczkę.

Trandin na siedem minut przed końcem meczu wjechał w tercję Zagłębia i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Rafała Radziszewskiego. Warto wspomnieć, że sosnowiczanie sygnalizowali przy tej akcji pozycję spaloną, jednak główny sędzia uznał bramkę. Mimo gry bez bramkarza w ostatniej minucie podopiecznym Marcina Kozłowskiego nie udało się doprowadzić do wyrównania i to Unia po końcowej syrenie cieszyła się z kolejnego sparingowego zwycięstwa.

Zagłębie Sosnowiec Unia Oświęcim 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Bramka dla Zagłębia: Jaskólski

Zagłębie: Radziszewski - Cunik, Turoň; Nahunko, Słaboń, Salamon  -  Kaluža, Tryasunov; Oriechin, Karczocha, Garszyn -  Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Stoklasa -  Działo, Horzelski; Sikora, Stojek. Jaskólski.