HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #sparing #Zaglebie

 1.09.2019

Finalny etap przygotowań

Równo za dwa tygodnie rozpoczną się zmagania ligowe. Tymczasem hokeiści Zagłębia wchodzą w ostatni etap przygotowań do sezonu 2019/2020.

W miniony piątek sosnowiczanie rozegrali przedostatni sparing. Przypomnijmy, że podczas mijającego weekendu drużyna planowała zmierzyć się w dwumeczu ze Spisską Nową Wsią. Ostatecznie Słowacy zrezygnowali z przyjazdu do Sosnowca i alternatywnie rozegrano sparing z Unią Oświęcim.


- Plan sparingów pozmieniał się nie z naszej winy. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Fajnie, że udało nam się rozegrać ten sparing z Unią Oświęcim. Jest to bardzo mocna drużyna i cieszymy się, że zdecydowali się na tak wczesny sparing - powiedział po meczu trener Zagłębia, Marcin Kozłowski.W piątkowym sprawdzianie nie brakowało kontrowersyjnych decyzji. Po jednej z akcji drużyna gości nie zgadzała się z decyzją arbitra odnośnie kary za nadmierną liczbę zawodników na lodzie i przez kilka minut podważała karę nałożoną przez sędziego. Dodatkowo zwycięska bramka dla Unii padła po akcji, którą według zgromadzonych kibiców zapoczątkowała pozycja spalona.


- Według nas ta decydująca bramka została zdobyta ze spalonego jednak na spokojnie przeanalizujemy nasz zapis wideo, by to potwierdzić. Odnośnie meczu to była drużyna jaką ja chcę. Zawodnicy walczyli o każdy kawałek lodu. Bez względu czy była to pierwsza czy czwarta piątka. Każdy dawał z siebie sto procent i właśnie takiego zaangażowania oczekuję. Na tle tak mocnej drużyny nie wypadliśmy źle -  dodał Kozłowski.


Niedziela i poniedziałek będą dniami wolnymi dla zawodników. Od wtorku Zagłębie będzie przygotowywało się ponownie według cyklu tygodniowego.


- Szóstego września czeka nas kolejny sparing gdzie zagramy z Naprzodem Janów, a po nim najprawdopodobniej odbędzie się prezentacja drużyny, na którą serdecznie zapraszam już teraz  -  zakończył szkoleniowiec Zagłębia.