#sparing #Zaglebie

6.09.2019

Ostatni sparing Zagłębia

W ostatnim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2019/2020 hokeiści Zagłębia Sosnowiec wysoko pokonali Naprzód Janów 7:1. Hat-trickiem popisał się dzisiaj Marek Kaluža.

Spotkanie miało jednostronny przebieg. Sosnowiczanie przez większość czasu przeważali na lodzie czego efektem były kolejne trafienia. Wynik pojedynku w 10 minucie otworzył Tomasz Kozłowski, który z bliska wstrzelił krążek odbity od bramkarza. Dwie minuty później do siatki trafił Kaluža co spowodowało, że szkoleniowiec Naprzodu poprosił o czas dla swojej drużyny. Chwilowa przerwa nie zmieniła obrazu gry, a kolejnego gola zdobył Nikita Butsenko.

W drugiej tercji zawodnicy Naprzodu odstawali motorycznie względem Zagłębia, czego efektem były kolejne kary. Grając w liczebnej przewadze podopieczni Marcina Kozłowskiego dwukrotnie zdołali wykorzystać zamek, a krążek do siatki skierował Kaluža. Tym samym czeski defensor zgromadził hat-tricka na swoim koncie.

Ostatnia tercja to kolejne trafienie Kozłowskiego i Butsenki. Honorowa bramka dla Naprzodu padła na półtorej minuty przed końcem meczu.

Dzisiejszym zwycięstwem sosnowiczanie zakończyli maraton sparingowy.

- Seria sparingów za nami. Mieliśmy jeszcze propozycje na kolejne jednak postanowiliśmy, że spokojnie przygotujemy się do sezonu. Musimy popracować nad przewagami i skutecznością. Uważam, że okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze. Cieszy fakt, że wszyscy są zdrowi i uniknęliśmy kontuzji - przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.

Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Bramki dla Zagłębia: Kaluža (trzy), Kozłowski (dwie), Butsenko (dwie)

Zagłębie: Radziszewski - Cunik, Turoň; T. Kozłowski, Słaboń, Salamon- Kaluža, Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn- Podsiadło, Charousek; Bernacki, Butsenko, Stoklasa -Działo, Horzelski; Sikora, Stojek, Jaskólski.