HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 7.09.2019

Prezentacja drużyny za nami

W piątkowy wieczór drużyna Zagłębia Sosnowiec zaprezentowała się przed kibicami.

W krótkiej prezentacji przedstawiony został skład drużyny na sezon 2019/2020 wraz z całym sztabem szkoleniowym. W spotkaniu uczestniczył również prezes spółki Zagłębia Sosnowiec, który kilka dni temu złożył rezygnację. Swoje obowiązki Prezes Marcin Jaroszewski pełnić będzie do końca września.

Marcin Jaroszewski w krótkich słowach przedstawił plany na nadchodzący sezon.


- Z naszej strony nie zmienia się nic. Nie wywieramy dużej presji na drużynę. Liczę, że będziemy się koncentrować na każdym najbliższym meczu i efekty będą lepsze niż w poprzednim sezonie. W minionym powalczyliśmy w play-off i o mały włos mogliśmy sprawić niespodziankę. Myślę, że w tym sezonie jesteśmy w stanie pójść o jeden krok dalej. Życzę sezonu bez kontuzji, a kibicom wielu pozytywnych emocji -  powiedział prezes spółki Zagłębie Sosnowiec, Marcin Jaroszewski.


Zagłębie w zbliżającym się sezonie ma być drużyną, która zaskoczy nie jednego rywala.

- Po raz kolejny powtarzam, że w tym sezonie Zagłębia ma być drużyną, która ma namieszać w lidze. Ja sam wierzę w drużynę i to, że w tym sezonie będzie lepiej. Mamy mocny skład, a za nami dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Wierzę, że od pierwszego meczu będzie to wyglądać coraz lepiej i w każdym meczu będziemy walczyć o komplet punktów  -  powiedział dyrektor sportowy hokejowego Zagłębia Sosnowiec, Dariusz Kisiel.


Hokeistom hokejowego Zagłębia towarzyszył wczoraj Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.


- Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się na prezentacji odrodzonego Zagłębia. Liczę, że ten sezon będzie lepszy od poprzedniego gdzie dość zaskakująco zagraliśmy w ekstralidze. Dzisiaj jesteśmy w innym momencie i wiemy gdzie będziemy grać. Wierzę w to, że będzie wola walki i wielkie serce zostawione na lodzie. Hokeistom życzę, żeby ta gra sprawiała im przyjemność. Cieszę się, gdy słyszę, że zawodnik jest dumny, że może reprezentować nasz klub i nasze miasto. Liczę również na naszych kibiców, którzy będą z drużyną nie tylko jak będzie dobrze, ale również jak drużynie pójdzie trochę gorzej. Bądźmy kibicami Zagłębia zawsze, a nie tylko od święta  -  przekazał Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.


Prezydent odniósł się również do rezygnacji prezesa Jaroszewskiego, który swoje obowiązki ma pełnić tylko do końca bieżącego miesiąca.


- Ja sam chciałbym podziękować Marcinowi Jaroszewskiemu za to, że odbudował i odrodził obie sekcje Zagłębia Sosnowiec. Wiele osób pyta mnie czy będę namawiał prezesa do zmiany decyzji, by pozostał na stanowisku prezesa spółki. Powiem tylko, że Zagłębie piłkarskie, hokejowe czy koszykówka kobiet kojarzy mi się z osobą Marcina. Ja sam nie będę go namawiał, ale Państwo możecie -  zakończył Prezydent.