#aktualności #ekstraliga #Zaglebie

16.09.2019

Wygrana inauguracja

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 hokeiści Zagłębia Sosnowiec w wyjazdowym pojedynku pokonali drużynę KH Podhale Nowy Targ 3:2.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed kilkunastu dniami byłego gracza Podhala, Janusza Hajnosa.

W dzisiejszym meczu hokeiści Zagłębia wystąpili w nowych strojach. W wyjazdowych spotkaniach sosnowiczanie będą grać w czerwonych koszulkach z dużym herbem sekcji hokejowej.

Pierwsze minuty meczu ukazały przewagę gospodarzy, którzy częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Rafała Radziszewskiego. W siódmej minucie spotkania bliski otwarcia wyniku był Kacper Guzik, lecz jego szybki strzał i dobitkę zdołał wybronić bramkarz Zagłębia Sosnowiec. W odpowiedzi strzałem z najazdu popisał się Tomasz Kozłowski, jednak jego próbę bez problemu wybronił Przemysław Odrobny. Trzy minuty później po strzale Richarda Jencika krążek na linii bramkowej zatrzymał Radziszewski. Sosnowiczanie mimo słabszego początku w drugiej części premierowej odsłony zaczęli śmielej atakować na bramkę Podhala, lecz próby Damiana Słabonia i ponownie Kozłowskiego nie przyniosły zmiany rezultatu. Na dwie minuty przed końcem tercji potężnym strzałem zza bulika popisał się Samu Suominen, którego uderzenie zdołał wybronić Radziszewski. W 19 minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Błąd Przemysława Odrobnego za bramką wykorzystał Błażej Salamon, który wyłuskał krążek spod parkanów bramkarza i podał przed bramkę do Tomasza Kozłowskiego. Ten nie miał problemu by trafić do pustaka. W ostatnich sekundach defensywie Podhala urwał się Salamon, który trafił w okienko, lecz bramka została zdobyta po syrenie kończącej odsłonę.

Drugą tercję rozpoczęła składna akcja gospodarzy, którzy byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, strzał Tomasa Franka do boku odbił Radziszewski. W 25 minucie drużyna Zagłębia podwyższyła prowadzenie. Po szybkiej kontrze z nadgarstka w okienko wystrzelił Filip Stoklasa, po strzale czeskiego napastnika krążek odbił się od słupka i wpadł do bramki. Chwilę później bliski zdobycia kontaktowego gola był Batłomiej Neupauer, lecz piękną paradą popisał się Radzik. Bramkarz Zagłębia był również górą dwie minuty później broniąc strzał Krystiana Dziubińskiego. Napastnik Podhala znalazł jednak sposób na Radziszewskiego na dwie minuty przed końcem tercji umieszczając krążek w bramce tuż przy słupku przy biernej postawie obrońców gości.

Na początku trzeciej tercji Podhale mogło doprowadzić do wyrównania lecz strzał Guzika parkanem zdołał odbić Radziszewski. W odpowiedzi Siemion Garszyn po szybkiej akcji uderzył wprost w Odrobnego. W 47 minucie meczu potężnym strzałem popisał się Santeri Arousva, jednak krążek po tym uderzeniu wpadł wprost w łapaczkę Radziszewskiego. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Franek silnie huknął w stronę bramki, na szczęście dla sosnowiczan krążek przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi w tercję rywala wjechał Danił Oriechin, lecz uderzył wprost w łapaczkę Odrobnego. Na sześć minut przed kocem meczu Zagłębie przeprowadziło dwójkową akcję, która przyniosła im kolejną bramkę. Po szybkiej kontrze podanie Stoklasy na bramkę zamienił Nikita Butsenko. Na cztery minuty przed końcem meczu gospodarze wycofali bramkarza. Manewr ten przyniósł trafienie Macieja Sulki, który precyzyjnym strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi Zagłębia. Była to jak się później okazało ostatnia bramka w dzisiejszym meczu i to podopieczni Marcina Kozłowskiego mogli się cieszyć ze zwycięstwa w inauguracyjnym meczu w Nowym Targu.

KH Podhale Nowy Targ Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1, 1:1. 1:1)