HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 16.09.2019

Tomasz Kozłowski: Dobry prognostyk

Pierwszego gola dla hokejowego Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2019/2020 zdobył Tomasz Kozłowski. Bramka kapitana sosnowiczan otworzyła wynik spotkania w Nowym Targu.

Na dwie minuty przed końcem premierowej odsłony Tomasz Kozłowski wykorzystał zagranie Błażeja Salamona, który wcześniej wyłuskał krążek spod parkanów Przemysława Odrobnego.


- Udało nam się dobrze rozpocząć ten sezon. Przy akcji, po której padła pierwsza bramka poszliśmy do końca za akcją i to dało nam prowadzenie. Pierwsza tercja w naszym wykonaniu była dobra, a ta bramka choć szczęśliwa to potwierdziła. Na pewno był to mecz walki choć błędy pojawiały się po jednej i drugiej stronie. Mam nadzieje, że te trzy punkty spowodują, że we wtorek w Sosnowcu na inauguracji pojawi się więcej osób. Nowy Targ to bardzo ciężki teren dlatego każdy punkt tu zdobyty jest bardzo cenny  -  powiedział po meczu Tomasz Kozłowski.


"Górale" na ponad cztery minuty przed końcem meczu przy dwubramkowej stracie postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza.


- Podhale przez ostatnie cztery minuty zagrało bez bramkarza, a my nie potrafiliśmy na chłodno tego wykorzystać i dlatego pojawiła się nerwówka. Powinniśmy bardziej skupić się na obronie ale ostatecznie udało nam się utrzymać korzystny wynik -  dodał Kozłowski.


We wtorek Zagłębie podejmie na własnym lodzie drużynę JKH GKS Jastrzębie. Początek spotkania o godzinie 19:00.


- Nie boimy się grać niemal dzień po dniu. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Na pewno dużą rolę na początku sezonu pełni głowa, gdyż każdy z nas w tych pierwszych meczach chce gromadzić punkty i wygrywać. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo w Nowym Targu będzie dobrym prognostykiem  - zakończył Kozłowski.