#aktualności #Zaglebie

22.09.2019

Sosnowiecki dreszczowiec

Po raz pierwszy w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec zdołało wygrać na własnym lodzie. W niedzielnym meczu sosnowiczanie pokonali LOTOS PKH Gdańsk 4:3.

Po pierwszej tercji nic nie wskazywało na to, że o punkty podopieczni Marcina Kozłowskiego będą musieli walczyć do ostatnich sekund bowiem po dwudziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:0.

Jako pierwsi zaatakowali goście, którzy mogli wykorzystać błąd zmiany Zagłębia, lecz Jan Steber trafił wprost w łapaczkę Rafała Radziszewskiego. W siódmej minucie wynik spotkania otworzył Nikita Butsenko, który szybkim strzałem z najbliższej odległości pokonał Tomáša Fučíka. Dwie minuty później bramkarza gdańszczan pokonał Daniił Oriechin, który uderzeniem z najazdu nie dał szans Fučíkowi. W pierwszej tercji sosnowiczanie przeważali czego efektem było kolejne trafienie. Podczas gry w liczebnej przewadze Damian Słaboń wykorzystał podanie Siemiona Garszyna i pewnym strzałem pod poprzeczkę umieścił krążek w siatce. Dwie minuty później goście przeprowadzili akcję, po której krążek znalazł się w bramce Zagłębia. Gol nie został jednak uznany, gdyż chwilę wcześniej sędzia odgwizdał spalonego w polu bramkowym. Mimo protestów całego boksu przyjezdnych wynik nie zmienił się i tercja zakończyła się trójbramkowym prowadzeniem Zagłębia Sosnowiec. Warto również wspomnieć, że po trzeciej bramce Zagłębia Fučíka między słupkami zmienił Mateusz Studziński.

Dominacja Zagłębia na lodzie skończyła po pierwszej tercji, w drugiej zgromadzeni kibice zobaczyli ponownie chaotycznie grającą drużynę. Podopieczni Marka Ziętary zaczęli natomiast odrabiać straty. W 26 min pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobył Aleksandr Gołowin, który dobił strzał kolegi i posłał krążek do bramki nad interweniującym Radziszewskim. W 35 minucie kontaktowego gola zdobył Petr Polodna, który wykorzystał podanie Josefa Vitka. Stracona bramka sprawiła, że szkoleniowiec Zagłębia poprosił o czas. To tylko po części uspokoiło postawę gospodarzy, którzy po prostu grali słabo.

Na początku trzeciej tercji po jednej z akcji krążek znalazł się w bramce hokeistów z Gdańska, lecz by ją uznać sędziowie musieli przeprowadzić analizę wideo. Po chwili przerwy arbitrzy uznali bramkę, którą zaliczono Filipowi Stoklasie, a tak naprawdę zdobył ją Adam Jaskólski. Wcześniej czeskiemu napastnikowi przy tej akcji złamano kij. Radość w boksie Zagłębia trwała jednak krótko bowiem Władisław Jełakow huknął w okienko nie dając szans bramkarzowi Zagłębia. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dwójkową akcję przeprowadzili Garszyn z Oriechinem, lecz ten drugi minimalnie przestrzelił i posłał krążek nad poprzeczką. W odpowiedzi grając w osłabieniu Steber przeprowadził kontrę, lecz nie zdołał pokonać Radziszewskiego.

W ostatnich dwóch minutach meczu goście zagrali bez bramkarza oraz z dodatkowym zawodnikiem, gdyż na ławkę kar został odesłany Stoklasa. Mimo zmasowanych ataków wynik nie uległ zmianie, a w ostatnich sekundach Marcin Horzelski pięściami nagrodził ostry atak przy bandzie na Tomaszu Kozłowskim przez Jegora Rożkowa.

W dzisiejszym meczu kontuzje wyeliminowały z gry Andrzeja Stojka, Kamila Charouska i Davida Turonia.

Zagłębie Sosnowiec Lotos PKH Gdańsk 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

4:3 - Władisław Jełakow - Jegor Rożkow - Konstantin Tieslukiewicz (41:28),

Sędziowali: Paweł Breske, Przemysław Gabryszak (główni) Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)

Minuty karne: 18 (w tym 10 minut karnych za niesportowe zachowanie dla Marka Kalužy) 10.

Strzały: 30-66.

Widzów: ok. 700.

Zagłębie: Radziszewski Charousek, Działo; Bernacki, Butsenko, Stoklasa (4) Cunik, Horzelski; T. Kozłowski, Słaboń, Salamon Kaluža (14), Triasunow; Oriechin, Karczocha, Garszyn Jaskólski, Podsiadło; Sikora, Stojek, Nahunko.

Lotos PKH: Fučík (od 15:59 Studziński) Bilčík, Havlik; Steber, Polodna, Vítek Tieslukiewicz, Krasowskij; Jełakow (2), Rożkow (2), Gołowin Pastryk, Lehman; Danieluk (2), Popow, Marzec (2) Naróg (2), Szurowski; Stasiewicz, Pesta, Smal.