Aktualności

#aktualności #wywiad

 22.09.2018

Marcin Kozłowski: Gubią nas kary

Trzy punkty w dotychczasowych pojedynkach zgromadzili na swoim koncie zawodnicy Zagłębia Sosnowiec. O podsumowanie spotkania w Krakowie poprosiliśmy szkoleniowca Marcina Kozłowskiego.

Przypomnijmy, że Zagłębie po dobrym początku ponownie jak we wcześniejszych pojedynkach nie potrafiło utrzymać korzystnego rezultatu.

 

- W piątkowym meczu w Krakowie dobrze zagraliśmy tylko pierwsze minuty. Udało nam się strzelić bramkę jednak później ponownie zaczęliśmy łapać kary. Dodatkowo są one dla mnie nie zrozumiałe gdyż nie gramy ciałem, a mamy ich aż 20 minut. To jest wymowne w tym momencie. Mamy sytuacje przy stanie 1:1 i nie potrafimy ich wykorzystać. Wychodzimy na trzecią tercję i szybko tracimy bramki, które ustawiają wynik pojedynku. Wiemy dobrze, że przepisy trochę się zmieniły ale najwidoczniej nie wszyscy zawodnicy jeszcze o tym pamiętają podsumował spotkanie Marcin Kozłowski.

W pojedynku z Cracovią szkoleniowiec pozmieniał ustawienia w piątkach.

 - Staramy się ustawić piątki jak najbardziej optymalnie. W meczu z Cracovią przyniosło to zamierzony efekt przez 40 minut, później przewinienia zniwelowały nasz cały plan i założenia taktyczne dodał trener.

Dotychczasowe osiągnięcia zawodników, którzy mieli być siłą napędową sosnowiczan są  poniżej oczekiwań.

 - Niektórzy muszą się zastanowić nad swoją grą i postawą na lodzie. Nie pozwolę na to, by zawodnicy w Sosnowcu mówiąc potocznie przychodzili się ślizgać na lodzie zakończył Kozłowski.