#aktualności #wywiad #Zaglebie

27.09.2019

Dwugłos trenerski z Oświęcimia

Prezentujemy wypowiedzi trenerów po meczu w Oświęcimiu.

Marcin Kozłowski, trener Zagłębia: Wynik nie odzwierciedla sytuacji, jaka miała miejsce na lodzie. Pod względem taktycznym zagraliśmy super mecz, oczywiście do momentu manewru z wycofaniem bramkarza, bo wówczas straciliśmy trzeciego gola. Czwarta bramka była konsekwencją poprzedniej. Cóż, przy wyniku 1:1 mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans. Jeśli będziemy grać tak dobrze jak dzisiaj, to w kolejnych starciach powinno być znacznie lepiej. Przypomnę, że dziś naszym rywalem był przeciwnik, który ma wysokie aspiracje. Co do kar, które łapiemy to musimy chyba ponownie porozmawiać z zawodnikami. Uczulamy ich, by nie popełniali ich w tercji ataku.

Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii: Dziesięć dni przerwy od ostatniego meczu to trochę za długo. Jestem zadowolony z tego, jak zespół prezentował się w pierwszej tercji, jak ustawiał się na lodzie i wychodził z tercji. Nie mogę być jednak usatysfakcjonowany szybkością gry. W trzeciej tercji wyglądało to tak jak być powinno. Przeważaliśmy w posiadaniu krążka i udało nam się strzelić dwie bramki.