HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie #phl

 12.10.2019

Trzy punkty w Krakowie, czyste konto Radziszewskiego

W piątkowy wieczór hokeiści Zagłębia wygrali w Krakowie. Podopieczni Marcina Kozłowskiego pokonali Cracovię 3:0.

Piątkowe spotkanie mówiąc potocznie nie porywało. Mimo kilku składnych akcji po obu stronach żadna z drużyn nie potrafiła skierować krążka do bramki rywala podczas pierwszych dwudziestu minut. Najdogodniejszą szansę gospodarze mieli w 14 minucie jednak nie potrafili wykorzystać podwójnej przewagi. Po stronie Zagłębia swoich sił próbowali natomiast Marcin Horzelski, Filip Stoklasa oraz Marek Kaluža jednak żadna z tych prób nie przyniosła trafienia dla sosnowiczan. Duża w tym zasługa również obu bramkarzy, którzy po dwudziestu minutach zachowali czyste konta.

Wynik meczu w 25 minucie otworzył Daniił Oriechin, który wykorzystał podanie zza bramki i pewnym strzałem w okienko nie dał szans Miroslavovi Kopřivie. Stracony gol sprawił, że zawodnicy Cracovii częściej atakowali bramkę Rafała Radziszewskiego, lecz ten był pewnym punktem swojej drużyny. Jednobramkowy wynik utrzymywał się do 51 minuty. Wtedy akcję meczu przeprowadził Kaluža, który przejął krążek, przejechał za bramkę i po szybkim wyjeździe zza niej skierował krążek do siatki. Wynik mecz dwie minuty później ustalił Oriechin, który dopadł do odbitego od bandy krążka i skierował go do pustej bramki. Wcześniej zza bulika mocnym strzałem popisał się Kaluža. Tym samym sosnowiczanie odnieśli zwycięstwo w Krakowie i awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli. W niedzielę podopieczni Marcina Kozłowskiego na własnym lodzie zagrają z GKS Katowice.

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
0:1 Daniił Oriechin - Robert Karczocha, Siemion Garszyn (24:35)
0:2 Marek Kaluža (50:27)
0:3 Daniił Oriechin - Marek Kaluža, Wiaczesław Triasunow (52:25, 5/4)

Sędziowali: Maciej Pachucki, Patryk Kasprzyk (główni) - Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi)
Minuty karne: 18-12
Strzały: 30-33
Widzów: 500

Cracovia: Kopřiva Jáchym, Bychawski (2); Bepierszcz (14), Kalinowski, Drzewiecki Dąbkowski, Ježek (2); Kapica, Bryniczka, Mikula Rompkowski, Gula; Kamiński, Domogała, Brynkus - Gajor, Musioł; Augustyniak, Dziurdzia, Bezwiński.
Trener: Rudolf Roháček

Zagłębie: Radziszewski Horzelski (2), Cunik (2); T. Kozłowski (6), Bucenko (2), Stoklasa Kaluža, Triasunow; Oriechin (2), Karczocha, Garszyn (4) Charousek, Podsiadło; Bernacki, Słaboń, Nahunko Działo; Salamon, Stojek, Jaskólski.