HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 12.10.2019

Marek Kaluža: Musimy uwierzyć, że potrafimy

Marek Kaluža w piątkowym pojedynku z Comarch Cracovią znacznie przyczynił się do zwycięstwa Zagłębia Sosnowiec. Czeski defensor raz pokonał bramkarza rywali, a chwilę później wypracował kolejnego gola.

- Nie jestem zaskoczony wynikiem jaki osiągnęliśmy w Krakowie. W czwartek nie zagraliśmy najlepiej, lecz w piątek pokazaliśmy, że potrafimy grać w hokeja. Musimy tylko uwierzyć w to, że potrafimy -  powiedział po meczu Marek Kaluža.


Czeski obrońca w 51 minucie przeprowadził indywidualną akcję, przejechał za bramkę i wyjeżdżając zza niej skierował krążek przy słupku czym uradował cały boks sosnowiczan.


- Można powiedzieć, że czasem obrońca może wyręczyć napastnika. Nie była to jednak tak szybka akcja i widać było najazd defensora. W pierwszej tercji to mi się nie udało ale cieszę się, że w ostatniej ten manewr przyniósł bramkę  - dodał Kaluža.Chwilę później obrońca wypracował kolejne trafienie, która przesądziło o zwycięstwie podopiecznych Marcina Kozłowskiego.


- Było w tej akcji dużo szczęścia. Po moim strzale krążek nie trafił w bramkę i szczęśliwie odbił się pod kija Daniła. Nasze przewagi nie wyglądają dobrze i nad tym musimy popracować  - kontynuował zawodnik.


Zagłębie w piątkowym meczu nie straciło żadnej bramki dzięki dobrej postawie defensywy i świetnej grze Rafała Radziszewskiego.


- Nasi bramkarze bardzo dobrze trzymają tył. W Krakowie dodatkowo udało nam się blokować te strzały i to też wpłynęło na końcowy wynik. Rafał zagrał bardzo dobre spotkanie. Trudno powiedzieć dlaczego dzień po dnu prezentujemy inny hokej. Może lepiej gra nam się z lepszymi drużynami niż z drużynami z dolnej części tabeli  - zakończył Kaluža.