HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Zaglebie

 17.10.2019

Filip Stoklasa: Możemy być równorzędnym rywalem

Wykonane po profesorsku rzuty karne dały zwycięstwo Zagłębiu Sosnowiec w pojedynku z Comarch Cracovią. Autorem ich był Filip Stoklasa obecnie najskuteczniejszy napastnik sosnowiczan.

- Cieszymy się z punktów, które wywalczyliśmy z Cracovią. Za nami naprawdę ciężki okres, podczas którego rozegraliśmy bardzo trudne mecze. Mimo, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu to w nogach czuć było już te spotkania. Jesteśmy przygotowani również do tego, by wygrywać te mecze -  podsumował ostatni pojedynek Zagłębia Sosnowiec Filip Stoklasa.


"Stoki" ze stoickim spokojem wykonał swoje rzuty karne i dwukrotnie pokonał Miroslava Kopřive.

- Miałem trochę szczęścia. Każdy ma swój styl wykonywania rzutów karnych i tak samo jest ze mną. Mam sposób i naprawdę bardzo się cieszę, że dwukrotnie dał on bramkę  - kontynuował zawodnik.


Zagłębie mimo, że w dogrywce grało w podwójnej przewadze nie było w stanie zagrozić bramce rywala, gdyż nie oddawało celnych strzałów.


- Te przewagi to temat, który ciągle wraca. W dotychczasowych meczach nie za bardzo nam one wychodzą, jednak wygrywamy. Może lepiej nie wykorzystywać przewag, a wygrywać?(śmiech) Tak naprawdę to musimy nad tym popracować -  dodał czeski napastnik.


Jutro podopieczni Marcina Kozłowskiego zagrają z Podhalem Nowy Targ.


- Podhale to bardzo dobra drużyna. Rozpoczynaliśmy sezon w Nowym Targu i w tamtym meczu nasi najbliżsi rywale zagrali bardzo dobrze, my wypadliśmy trochę lepiej. Jeżeli w piątek zagramy tak jak w pojedynkach z GKS Katowice czy Cracovią to możemy być równorzędnym rywalem. Postaramy się, by te punkty zostały w Sosnowcu  - zakończył Stoklasa.