HokejPiłka nożna

Aktualności

#Zaglebie

 20.10.2019

Młody zawodnik Zagłębia Sosnowiec jedzie na turniej do Kanady

Młody zawodnik Zagłębia Sosnowiec jedzie na turniej do Kanady

Olaf Zachariasz w wieku 4 lat rozpoczął swoją przygodę z hokejem na lodzie.  Okazało się, że jest to jego ogromna pasja, od najmłodszych lat osiąga indywidualne sukcesy, pomimo iż jest to dyscyplina drużynowa. Wyjazd do Kanady pozwoli mu na zdobycie większych umiejętności, gdyż podczas turnieju  odbywają się również treningi z trenerami NHL.

Jest to ogromna szansa na zaprezentowanie swojej osoby, ponieważ podczas meczów obecni są skautowie (łowcy talentów, którzy mają możliwość wyłonienia i pozyskania zawodnika).

W 2017 oraz 2018 roku, Olaf zdobył Orła Ziętary. Jest to wyróżnienie dla najlepszego zawodnika podczas Campu. Od roku 2017 jest powoływany do Kadry Śląska, gdzie pełni funkcję kapitana drużyny, również warto nadmienić, iż Olaf często powoływany jest jako jedyny zawodnik Zagłębia Sosnowiec do innych drużyn na turnieje m.in. z Nowym Targiem, Oświęcimiem. 

W tym roku, podczas Ziętara Hockey Camp,  jako jedyny zawodnik reprezentujący barwy Zagłębia, został wybrany na Nieoficjalne Mistrzostwa Świata U12 w Kanadzie, pokonując ok 100 zawodników z całej polski.

W Kwietniu, Olaf był na turnieju z rocznikiem starszym U13 w Szwajcarii, gdzie jako drużyna drużyna Hokejowa Szkoła Ziętary zdobyli 1 miejsce. Od roku 2018 jest zawodnikiem OSHL. W Listopadzie ubiegłego roku był nominowany do plebiscytu w kategorii "najlepszy sportowiec roku" zdobywając 3 miejsce. Jako jedyny z swojego rocznika został powołany do rozgrywek w bieżącym sezonie z młodzikiem ti. rocznik 2005-2006. 

"Sama atmosfera, będąc na Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata U12 w Kanadzie, myślę żę zmobilizuje mojego syna do cieżkiej pracy na swojej ścieżce "zawodowej". Marzenia naszego syna są dla nas najważniejsze i najcenniejsze" - podsumował tata, Łukasz Zachariasz.