HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 20.10.2019

Zdominowani

Hokeistom Zagłębia Sosnowiec nie udało się przerwać fatalnej passy pojedynków z JKH Jastrzębie. Sosnowiczanie nie pokonali swoich dzisiejszych rywali od ponad... 9 lat.

W dzisiejszym pojedynku sosnowiczanie wystąpili bez pięciu podstawowych zawodników, których uzupełnili hokeiści grający na co dzień na zapleczu ekstraligi. Niedzielne spotkanie było jednostronne, a do bramki rywala trafiali tylko gospodarze. Wyrównana była tylko pierwsza odsłona, którą Zagłębie przegrało jedną bramką. W drugiej hokeiści Jastrzębia dołożyli dwa kolejne gole potwierdzając swoją dominację. W 26 minucie meczu dystans do rywala mógł zmniejszyć Dominik Nahunko, lecz nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam i przegrał pojedynek z Davidem Markiem. Na minutę przed końcem drugiej tercji bliski szczęścia był natomiast Damian Tyczyński, jednak krążek po jego strzale odbił się od słupka. Nowy napastnik Zagłębia mimo młodego wieku w dwóch ostatnich pojedynkach pokazał się z bardzo dobrej strony i na pewno będzie dużym wzmocnieniem ekipy z Zamkowej. W ostatniej tercji miejscowi kolejnymi czterema golami przypieczętowali pewne zwycięstwo.


W 57 minucie doszło do niecodziennej sytuacji na lodzie. Dominik Nahunko po akcji, gdy sędzia nałożył karę na jednego z rywali przekazał, że się wywrócił bez ingerencji zawodnika JKH. Pierwszy arbiter początkowo nie chciał zmienić swojej decyzji i dopiero po interwencji naszego napastnika u drugiego sędziego kara została anulowana.


JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

1:0 Henrich Jabornik - Maciej Urbanowicz, Dominik Jarosz (09:53)
2:0 Dominik Jarosz - Kamil Górny, Martin Kasperlík (21:24)
3:0 Martin Kasperlík - Jesse Rohtla, Henrich Jabornik (27:50, 5/4)
4:0 Māris Jass - Dominik Paś (44:05, 5/4)
5:0 Jan Sołtys - Dominik Jarosz (44:50)
6:0 Radosław Sawicki - Jakub Michałowski, Dominik Paś (48:16)
7:0 Maciej Urbanowicz - Martin Kasperlík (59:02)

Sędziowali: Robert Długi, Przemysław Kępa (główni) - Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)
Strzały: 50-23
Minuty karne: 12-12
Widzów: 500

JKH: Marek Jabornik, Kostek; Urbanowicz (2), Rohtla, Kasperlík (2) Górny, Michałowski (2); Pelaczyk, D. Jarosz (2), Ł. Nalewajka (2) Gimiński, Jass; Sawicki, Paś, Wróel Matusik (4), Radzieńciak; R. Nalewajka, Kulas, Sołtys.


Zagłębie:
Czernik - Działo (2), Cunik (4); Kozłowski, Dubinin (4), Stoklasa - Kaluža, Horzelski; Oriechin, Karczocha, Jerasow - Charousek, Podsiadło; Bernacki, Tyczyński, Nahunko (2) - Khoperia; Salamon, Stojek, Jaskólski.