#aktualności #Zaglebie

26.10.2019

Nieudany wyjazd

Gdańszczanie wzięli odwet. Po wygranej w pierwszej rundzie dzisiaj w wyjazdowym pojedynku Zagłębie Sosnowiec musiało uznać wyższość rywala i przegrało z Lotos PKH Gdańsk 1:4.

Pierwsza tercja dzisiejszego pojedynku należała do gospodarzy, którzy częściej zagrażali bramce strzeżonej przez Rafała Radziszewskiego. Bliski szczęścia w piątej minucie był Jan Krasowskij, lecz jego strzał z backhandu zdołał odbić bramkarza Zagłębia. Chwilę później Pawiel Popow po szybkiej kontrze przedarł się przed bramkę przyjezdnych, jednak trafił wprost w Radzika. Podopieczni Marcina Kozłowskiego najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 18 minucie meczu, gdy krążek po strzale Michała Działo odbił się od słupka. Wynik spotkania kilka sekund później otworzył Jegor Rożkow, któremu zza bramki krążek dograł Aleksandr Gołowin.

Na początku drugiej tercji gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie. Vlastimil Bilčík przyjął krążek będąc przed bramką Zagłębia i szybkim strzałem skierował go nad interweniującym Radziszewskim. W połowie spotkania sosnowiczanie zdobyli kontaktową bramkę, którą wypracował Damian Tyczyński. Nowy nabytek Zagłębia rozprowadził akcję, po czym zagrał do niepilnowanego Siemiona Garszyna. Rosjanin dopełnił formalności strzelając z najbliższej odległości do pustej już bramki.

W 48 minucie wynik mógł podwyższyć Ladislav Havlik, jednak krążek po jego strzale ostęplował poprzeczkę. Minutę później więcej szczęścia miał Petr Polodna, po którego uderzeniu krążek po kiju wpadł do bramki. Na dwie minuty przed końcem meczu zwycięstwo gospodarzy mógł przypieczętować Josef Vitek, lecz przegrał indywidualny rajd z Radziszewskim. Na 35 sekund przed końcem wynik spotkania ustalił Havlik, który z własnej tercji wrzucił krążek do pustej bramki Zagłębia.

Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

1:0 - Jegor Rożkow - Aleksandr Gołowin, Pawieł Popow (19:38)
2:0 - Vlastimil Bilčík - Petr Polodna (24:35)
2:1 - Siemion Garszyn - Damian Tyczyński, Daniił Oriechin (29:22)
3:1 - Petr Polodna - Aleksandr Gołowin (47:12)
4:1 - Ladislav Havlík - Vlastimil Bilčík (59:25, do pustej bramki)

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Tomasz Radzik (główni) - Mateusz Kucharewicz, Sławomir Szachniewicz (liniowi)
Strzały: 44 - 24.
Minuty karne: 2 - 4.
Widzów: 1500.

Lotos PKH: Fučík - Bilčík, Havlík; Steber, Polodna, Vitek - Tiesliukiewicz, Krasowskij; Popow, Rożkow, Gołowin (2) - Pastryk, Lehmann; Jełakow, Mocarski, Marzec - Naróg, Szurowski; Stasiewicz, Pesta, Smal.

Zagłębie: Radziszewski - Cunik, Działo (2); Kozłowski (2), Bucenko, Stoklasa - Kaluža, Podsiadło; Oriechin, Karczocha, Garszyn - Horzelski, Triasunow; Bernacki, Tyczyński, Nahunko - Khoperia; Jarosz, Salamon, Stojek, Jaskólski.