HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #Zaglebie

 8.11.2019

Przerwa na EIHC

Trwa przerwa związana z turniejami EIHC. Drużyna Zagłębia do rozgrywek o ligowe punkty powróci 15 listopada wyjazdowym pojedynkiem z GKS Tychy.

Przypomnijmy, że ostatnim ligowym meczem był słaby występ w Janowie. Drużyna Naprzodu mimo problemów organizacyjnych przez większość meczu walczyła za Zagłębiem jak równy z równym. Trzy punkty w tym pojedynku zanotował Filip Stoklasa, który obecnie jest liderem Zagłębie pod względem klasyfikacji kanadyjskiej.


- Nie tak to miało wyglądać, a niestety wyglądało to nie najlepiej. Nie wykorzystaliśmy w tym meczu multum sytuacji. Dodatkowo Janów zagrał całym sercem. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i cieszyć się tylko z punktów. Czasami są po prostu takie dni  - opisał ostatni mecz napastnik Zagłębia Sosnowiec, Filip Stoklasa.


Mijający tydzień miał na celu regeneracje zawodników. Drużyna miała wolne w poniedziałek i wtorek. W środę i piątek zawodnicy dwukrotnie spotkali się na treningach. Czwartek był dniem jednego treningu. W weekend zespół ma wolne, natomiast na lód wróci jedenastego listopada na poranny trening.


- Nie planujemy żadnego sparingu podczas przerwy związanej z turniejem EIHC. Podczas niej będziemy chcieli podleczyć kontuzje w drużynie i mówiąc potocznie dotlenić naszych zawodników  -  przekazał trener Zagłębia Sosnowiec, Marcin Kozłowski.